Locate Canidae Retailer Near You!
Wave #1 on 03/12/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 22.05 21.03 22.05 Pro 1
2 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 19.09 20.10 20.10 Semi Pro 2
3 Bob Wyant Bow Other Green river, WY 20.04 19.11 20.04 Semi Pro 3
4 Annabelle Milne Koda Labrador Retriever Lehi, UT 14.06 13.00 14.06 Junior 1
5 Deb Sussman Perk Border Collie Sandy, UT 14.05 13.04 14.05 Junior 2
6 Michael Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 12.03 10.05 12.03 Junior 3
7 Kristin Price Oakley Labrador Retriever Heber City, UT 12.03 7.05 12.03 Junior 4
8 Glen Cooley Hey Dude Labrador Retriever Ogden, UT 10.11 12.02 12.02 Junior 5
9 Virginia Erickson Gander Labrador Retriever Grantsville, UT 4.07 6.07 6.07 Splash 1
10 Beth Osborne Koa Labrador Retriever Lehi, UT 4.07 6.02 6.02 Splash 2
Wave #2 on 03/12/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 24.02 22.05 24.02 Extreme 1
2 Bob Wyant Bow Other Green river, WY 20.06 21.06 21.06 Pro 1
3 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 20.11 21.01 21.01 Pro 2
4 Don Bowen Kona Labrador Retriever Pleasant grove, UT 18.08 17.08 18.08 Semi Pro 1
5 Gabby Milne Koda Labrador Retriever Lehi, UT 12.04 16.01 16.01 Senior 2
6 Glen Cooley Hey Dude Labrador Retriever Ogden, UT 11.01 13.01 13.01 Junior 1
7 Kristin Price Oakley Labrador Retriever Heber City, UT 12.01 10.06 12.01 Junior 2
8 Ty Backer Kodi Labrador Retriever Orem, UT 11.00 8.09 11.00 Junior 3
9 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 6.05 11.00 11.00 Junior 4
10 Virginia Erickson Gander Labrador Retriever Grantsville, UT 8.02 10.06 10.06 Junior 5
11 Tyce Erickson Aspen Labrador Retriever Orem, UT 7.11 8.04 8.04 Splash 1
12 Catherine Anderson Copernicus Golden Retriever Sandy, UT 5.02 7.06 7.06 Splash 2
Wave #3 on 03/12/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 19.05 23.06 23.06 Pro 1
2 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 20.09 22.06 22.06 Pro 1
3 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 16.10 18.08 18.08 Semi Pro 1
4 Christy Drake Bravo Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 17.06 18.07 18.07 Semi Pro 2
5 Nick Ruoti Lucky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 18.00 15.05 18.00 Semi Pro 3
6 Parker Milne Koda Labrador Retriever Cedar Hills, UT 11.02 14.09 14.09 Junior 1
7 Mike Peterson Bam Labrador Retriever Sandy, UT 13.06 11.10 13.06 Junior 2
8 Catherine Anderson Copernicus Golden Retriever Sandy, UT 9.00 9.06 9.06 Splash 1
9 Duane Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 7.10 9.03 9.03 Splash 2
10 Justin Cottle Zeke Chesapeake Bay Retriever Herriman, UT 8.07 8.07 8.07 Splash 3
11 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 7.00 7.06 7.06 Splash 4
Wave #4 on 03/13/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 24.01 23.01 24.01 Extreme 1
2 Tang Nguyen Kona Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 23.11 18.11 23.11 Pro 2
3 Suzy Nicholson Tinka Other Washoe Valley, NV 21.05 22.03 22.03 Pro 1
4 Andy LaRochelle Jasmine Labrador Retriever Roy, UT 18.05 20.03 20.03 Semi Pro 2
5 Tracy Hughes Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 19.00 19.00 19.00 Semi Pro 1
6 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 17.06 14.06 17.06 Senior 2
7 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 16.10 17.01 17.01 Senior 3
8 Grayle Humphrey Surfer Dude Labrador Retriever Hooper, UT 13.04 14.02 14.02 Junior 1
9 Cameron Mooney Charlie Labrador Retriever Ogden , UT 13.02 11.07 13.02 Junior 2
10 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 10.01 12.10 12.10 Junior 3
11 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 9.03 11.06 11.06 Junior 4
12 Tucker Thurgood Tub Labrador Retriever Spanish Fork, UT 9.06 10.00 10.00 Junior 5
13 Shawn Miller Tank Labrador Retriever Morgan, UT 8.11 9.03 9.03 Splash 1
14 Tang Nguyen Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 6.03 6.11 6.11 Splash 2
Wave #5 on 03/13/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Tang Nguyen Kona Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 24.03 23.05 24.03 Extreme 1
2 Suzy Nicholson Tinka Other Washoe Valley, NV 21.10 21.02 21.10 Pro 1
3 Dave Lehman CJ Labrador Retriever South Weber, UT 20.06 19.03 20.06 Semi Pro 2
4 Don Bowen Kona Labrador Retriever Pleasant grove, UT 18.10 18.01 18.10 Semi Pro 1
5 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 16.09 18.10 18.10 Semi Pro 2
6 Chance Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 15.04 18.01 18.01 Semi Pro 3
7 Tracy Hughes Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 13.09 16.09 16.09 Senior 4
8 Andy LaRochelle Jasmine Labrador Retriever Roy, UT 13.00 15.02 15.02 Senior 5
9 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 12.07 14.07 14.07 Junior 1
10 Michael Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 10.09 11.03 11.03 Junior 2
11 Mike Schroeder Shea Labrador Retriever salt lake city, UT 8.04 10.05 10.05 Junior 3
12 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 9.04 10.02 10.02 Junior 4
13 Tang Nguyen Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 6.07 7.03 7.03 Splash 1
Wave #6 on 03/13/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 25.11 25.07 25.11 Extreme 1
2 Tang Nguyen Kona Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 25.03 25.07 25.07 Extreme 2
3 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 24.05 23.04 24.05 Extreme 3
4 Carley Milne Koda Labrador Retriever Cedar Hills, UT 21.07 21.08 21.08 Pro 1
5 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 19.10 21.06 21.06 Pro 2
6 Tracy Hughes Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 19.06 18.03 19.06 Semi Pro 1
7 Nicholas Ruoti Lucky Labrador Retriever sandy, UT 15.11 19.01 19.01 Semi Pro 2
8 Christy Drake Bravo Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 13.08 18.05 18.05 Semi Pro 3
9 Dave Lehman CJ Labrador Retriever South Weber, UT 16.10 18.02 18.02 Semi Pro 4
10 Ali Roberts Zeke Labrador Retriever Idaho Falls, ID 16.01 15.07 16.01 Senior 5
11 Mike Peterson Bam Labrador Retriever Sandy, UT 16.00 12.11 16.00 Senior 6
12 Duane Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 13.01 14.01 14.01 Junior 1
13 Stevan Gerber Roxy Labrador Retriever Sandy, UT 12.10 13.00 13.00 Junior 2
14 Tucker Thurgood Tub Labrador Retriever Spanish Fork, UT 8.06 12.02 12.02 Junior 3
15 Porter Hansen Cheveyo Labrador Retriever , UT 11.08 12.00 12.00 Junior 4
16 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 8.03 9.01 9.01 Splash 1
17 Judd Wright Griz Labrador Retriever heber city, UT 6.03 6.01 6.03 Splash 2
18 Robert Nelson Buddy Labrador Retriever South Jordan, UT 4.11 3.09 4.11 Splash 3
Wave #7 on 03/14/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Tang Nguyen Kona Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 22.05 22.10 22.10 Pro 1
2 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 22.04 22.06 22.06 Pro 2
3 Tracy Hughes Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 16.08 22.06 22.06 Pro 3
4 Suzy Nicholson Tinka Other Washoe Valley, NV 19.00 19.09 19.09 Semi Pro 1
5 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 18.03 16.11 18.03 Semi Pro 2
6 Don Bowen Kona Labrador Retriever Pleasant grove, UT 17.00 17.06 17.06 Senior 3
7 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 13.04 17.04 17.04 Senior 4
8 Chris Johnson colby Labrador Retriever Lehi, UT 17.00 15.08 17.00 Senior 5
9 Allen Roberts Zeke Labrador Retriever Idaho Falls, ID 15.06 15.08 15.08 Senior 6
10 Andy LaRochelle Jasmine Labrador Retriever Roy, UT 10.02 15.01 15.01 Senior 7
11 Chance Morgan Tess Chesapeake Bay Retriever Draper, UT 11.06 13.01 13.01 Junior 1
12 Taylor Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 11.06 12.11 12.11 Junior 2
13 Michael Miller Spike Labrador Retriever SLC, UT 12.04 12.04 12.04 Junior 3
14 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 11.09 12.02 12.02 Junior 4
15 Duane Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 12.01 10.06 12.01 Junior 5
16 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 6.08 8.02 8.02 Splash 1
17 Barbi Carroll Brock Other W.jordon, UT 7.03 8.01 8.01 Splash 2
18 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 7.08 7.04 7.08 Splash 3
19 Rob Carroll Lillie Labrador Retriever Salt Lake City, UT 4.08 7.03 7.03 Splash 4
20 Cyndi Dowling Lucie Jack Russell Terrier Bountiful, UT 5.05 4.09 5.05 Splash 1
21 Matt Gibbs T-Bone Labrador Retriever Salt Lake City, UT 4.01 5.05 5.05 Splash 5
22 Scott Mercer May (-may) Labrador Retriever Westpoint, UT 4.03 1.05 4.03 Splash 6
Wave #8 on 03/14/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 25.03 25.06 25.06 Extreme 1
2 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 22.02 23.01 23.01 Pro 2
3 Tang Nguyen Kona Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 22.07 22.00 22.07 Pro 1
4 Ben Alexander Koda Labrador Retriever Layton, UT 22.00 22.01 22.01 Pro 2
5 Matthew McCluskey Pepper Catahoula Mountain Home, ID 21.07 20.03 21.07 Pro 3
6 Monica Harrison Dekes Labrador Retriever Twin Falls, ID 20.08 21.00 21.00 Pro 4
7 Chuck Harsin Gunner Labrador Retriever Ogden, UT 19.11 17.10 19.11 Semi Pro 1
8 Tracy Hughes Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 16.02 19.10 19.10 Semi Pro 2
9 Joe Wood Bailey Labrador Retriever Ogden, UT 18.05 18.10 18.10 Semi Pro 3
10 Molly Doyle Ike Border Collie Park city, UT 16.05 15.00 16.05 Senior 4
11 Ali Roberts Zeke Labrador Retriever Idaho Falls, ID 16.00 16.04 16.04 Senior 5
12 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 15.04 16.03 16.03 Senior 6
13 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 13.00 15.00 15.00 Senior 7
14 Michael Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 13.04 13.02 13.04 Junior 1
15 Sharon Opfermann JoJo Other Murray, UT 11.01 11.10 11.10 Junior 2
16 Glen Cooley Hey Dude Labrador Retriever Ogden, UT 8.05 11.00 11.00 Junior 3
17 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 9.11 8.03 9.11 Splash 1
18 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 8.06 9.09 9.09 Splash 2
19 Dan DAmico Dakota Other Herriman, UT 7.07 8.04 8.04 Splash 3
20 Sam Ferrin Sophie German Wirehaired Pointer Holladay, UT 6.06 8.00 8.00 Splash 4
21 Eric Anderson Bobby Chesapeake Bay Retriever west bountiful, UT 4.11 6.02 6.02 Splash 5
22 Ryan Nichols Duke Labrador Retriever Draper, UT 5.07 4.09 5.07 Splash 6
23 Tang Nguyen Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 3.03 2.09 3.03 Splash 7
Wave #9 on 03/14/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 22.05 22.06 22.06 Pro 1
2 Suzy Nicholson Tinka Other Washoe Valley, NV 21.05 22.04 22.04 Pro 2
3 Ben Alexander Koda Labrador Retriever Layton, UT 16.03 19.02 19.02 Semi Pro 1
4 Monica Harrison Dekes Labrador Retriever Twin Falls, ID 18.06 18.11 18.11 Semi Pro 2
5 Tyson Wood Bailey Labrador Retriever Farr west, UT 16.11 18.05 18.05 Semi Pro 3
6 Chuck Harsin Gunner Labrador Retriever Ogden, UT 18.03 17.09 18.03 Semi Pro 4
7 Jennifer Brabbin Samurai Labrador Retriever Reno, NV 17.09 18.03 18.03 Semi Pro 5
8 Allen Roberts Zeke Labrador Retriever Idaho Falls, ID 17.02 17.09 17.09 Senior 6
9 Christy Drake Bravo Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT NJ 16.11 16.11 Senior 7
10 Kurt Hadfield Kaiser German Shepherd Dog Ogden, UT 16.05 13.11 16.05 Senior 8
11 Christopher Ruoti Lucky Labrador Retriever , UT 16.00 15.09 16.00 Senior 9
12 Andy LaRochelle Jasmine Labrador Retriever Roy, UT 13.10 13.04 13.10 Junior 1
13 Beth Osborne Koa Labrador Retriever Lehi, UT 12.07 11.08 12.07 Junior 2
14 Sharon Opfermann JoJo Other Murray, UT 9.02 NJ 9.02 Splash 1
15 Matt Gibbs T-Bone Labrador Retriever Salt Lake City, UT 7.01 8.10 8.10 Splash 2
16 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 6.07 8.10 8.10 Splash 3
17 Barbi Carroll Brock Other W.jordon, UT 7.11 7.10 7.11 Splash 4
18 Jeremy Blotter Diggs Labrador Retriever Hyrum, UT 7.02 7.09 7.09 Splash 5
Super Vertical on 03/14/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Matthew McCluskey Pepper Catahoula Mountain Home, ID 7.06 0.00 7.06 Splash 1
2 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 6.06 0.00 6.06 Splash 2
3 Andy LaRochelle Jasmine Labrador Retriever Roy, UT 5.10 0.00 5.10 Splash 3
4 Eric VanStaveren High Labrador Retriever Salt Lake City, UT 5.10 0.00 5.10 Splash 4
5 Tracy Hughes Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 5.06 0.00 5.06 Splash 5
Wave #10 on 03/15/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 20.11 21.07 21.07 Pro 1
2 Ben Alexander Koda Labrador Retriever Layton, UT 20.11 21.05 21.05 Pro 2
3 John Harrison Dekes Labrador Retriever Twin Falls, ID 19.02 21.04 21.04 Pro 3
4 Kelly Russon Baby Girl Other Heber, UT 20.11 21.00 21.00 Pro 4
5 Jennifer Brabbin Samurai Labrador Retriever Reno, NV 21.00 18.03 21.00 Pro 5
6 Dave Lehman CJ Labrador Retriever South Weber, UT 17.04 19.05 19.05 Semi Pro 1
7 Don Bowen Kona Labrador Retriever Pleasant grove, UT 18.08 17.02 18.08 Semi Pro 2
8 Allen Roberts Zeke Labrador Retriever Idaho Falls, ID 18.07 16.05 18.07 Semi Pro 3
9 Michael Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 15.05 18.00 18.00 Semi Pro 4
10 Nick Ruoti Lucky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.03 17.08 17.08 Senior 5
11 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 16.08 15.10 16.08 Senior 6
12 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 16.03 15.10 16.03 Senior 7
13 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 11.01 13.03 13.03 Junior 1
14 Gary Cannon Bel Other Riverton, UT 13.00 9.10 13.00 Junior 2
15 John Steinhilber Kimber Chesapeake Bay Retriever Park City, UT 10.10 10.06 10.10 Junior 3
16 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 8.01 8.06 8.06 Splash 1
17 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 7.11 7.11 7.11 Splash 2
18 Cyndi Dowling Lucie Jack Russell Terrier Bountiful, UT 5.06 7.05 7.05 Splash 1
Junior Handler Finals on 03/15/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Ben Alexander Koda Labrador Retriever Layton, UT 19.03 21.07 21.07 Pro 1
2 Gabby Milne Koda Labrador Retriever Lehi, UT 20.05 18.06 20.05 Semi Pro 2
3 Ali Roberts Zeke Labrador Retriever Idaho Falls, ID 19.05 16.09 19.05 Semi Pro 3
4 Parker Milne Koda Labrador Retriever Cedar Hills, UT 18.02 18.04 18.04 Semi Pro 4
5 Christopher Ruoti Lucky Labrador Retriever , UT 18.03 17.02 18.03 Semi Pro 5
6 Taylor Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 17.01 17.00 17.01 Senior 6
7 Cameron Mooney Charlie Labrador Retriever Ogden , UT 16.01 11.11 16.01 Senior 7
8 Chance Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 15.04 13.10 15.04 Senior 8
9 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 14.00 12.03 14.00 Junior 9
10 John Steinhilber Kimber Chesapeake Bay Retriever Park City, UT 11.10 8.11 11.10 Junior 10
11 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 9.00 9.04 9.04 Splash 11
Open Finals on 03/15/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Dave Lehman CJ Labrador Retriever South Weber, UT 21.07 23.00 23.00 Pro 1
2 Christy Drake Bravo Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 15.07 21.03 21.03 Pro 2
3 Nicholas Ruoti Lucky Labrador Retriever sandy, UT 18.05 19.04 19.04 Semi Pro 3
4 Allen Roberts Zeke Labrador Retriever Idaho Falls, ID 19.02 18.06 19.02 Semi Pro 4
5 Don Bowen Kona Labrador Retriever Pleasant grove, UT 17.02 18.11 18.11 Semi Pro 5
6 Chuck Harsin Gunner Labrador Retriever Ogden, UT 16.05 18.10 18.10 Semi Pro 6
7 Michael Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 16.09 17.03 17.03 Senior 7
8 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 16.01 16.00 16.01 Senior 8
9 Duane Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 10.11 13.02 13.02 Junior 9
10 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 11.04 13.01 13.01 Junior 10
11 Andy LaRochelle Jasmine Labrador Retriever Roy, UT 6.03 NJ 6.03 Splash 11
Pro Finals on 03/15/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Matthew McCluskey Pepper Catahoula Mountain Home, ID 25.09 26.02 26.02 Extreme 1
2 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 25.11 PASS 25.11 Extreme 2
3 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 25.02 24.10 25.02 Extreme 3
4 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 24.00 24.10 24.10 Extreme 4
5 Tang Nguyen Kona Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 24.09 21.11 24.09 Extreme 5
6 John Harrison Dekes Labrador Retriever Twin Falls, ID 21.03 22.07 22.07 Pro 6
7 Suzy Nicholson Tinka Other Washoe Valley, NV 21.04 22.00 22.00 Pro 7
8 Kelly Russon Baby Girl Other Heber, UT 20.00 20.10 20.10 Semi Pro 8
9 Jennifer Brabbin Samurai Labrador Retriever Reno, NV 18.00 20.05 20.05 Semi Pro 9
10 Carley Milne Koda Labrador Retriever Cedar Hills, UT 20.01 18.07 20.01 Semi Pro 10
11 Tracy Hughes Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 14.01 20.00 20.00 Semi Pro 11
12 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 18.08 19.02 19.02 Semi Pro 12
Pro Final 4 on 03/15/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Matthew McCluskey Pepper Catahoula Mountain Home, ID 27.08 25.00 27.08 Extreme 1
2 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 26.05 25.04 26.05 Extreme 2
3 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 25.09 24.11 25.09 Extreme 3
4 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 21.04 23.11 23.11 Pro 4
Tony Reed - 600 Bailey Road, Suite 400 - Pittsburg, CA - P. 925-783-6149 http://www.creativeanswer.com