Locate Canidae Retailer Near You!

Soldier Hollow Midway, UT

Wave #1 on 09/04/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Kurt Hadfield Kaiser German Shepherd Dog Ogden, UT 18.06 18.10 18.10 Semi Pro 1
2 Mary Lehman Casey Labrador Retriever South Weber, UT 18.07 18.09 18.09 Semi Pro 2
3 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 18.02 17.05 18.02 Semi Pro 3
4 Dave Lehman Jordy Belgian Malinois South Weber, UT 17.11 17.07 17.11 Senior 4
5 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 14.00 15.10 15.10 Senior 5
6 Ernie Page Emma Labrador Retriever Salt Lake, UT 14.08 13.08 14.08 Junior 1
7 Michael Miller Spike Labrador Retriever SLC, UT 10.02 13.03 13.03 Junior 2
8 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 10.10 10.11 10.11 Junior 3
9 Taffy Slader Moxie Australian Shepherd Salt Lake City, UT 10.08 10.08 10.08 Junior 4
10 Jenny Badger Champ Labrador Retriever Park City, UT NJ 6.08 6.08 Splash 1
11 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 5.07 5.05 5.07 Splash 2
12 Ed Parkinson Tanner Golden Retriever Heber City, UT 1.08 1.09 1.09 Splash 3
Wave #2 on 09/04/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Blake Harrison Luke Labrador Retriever Vernal, UT 19.00 17.06 19.00 Semi Pro 1
2 Lisa Burkeno Lefty Other Heber city, UT 18.01 17.09 18.01 Semi Pro 2
3 Glen Cooley Hey Dude Labrador Retriever Ogden, UT 15.03 16.09 16.09 Senior 3
4 David Handy Molly Labrador Retriever Herriman, UT 16.07 15.06 16.07 Senior 4
5 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 16.07 15.03 16.07 Senior 5
6 Michael Miller Spike Labrador Retriever SLC, UT 12.05 12.00 12.05 Junior 1
7 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 10.10 12.02 12.02 Junior 2
8 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 11.00 10.00 11.00 Junior 1
9 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 7.02 5.10 7.02 Splash 1
10 Ed Parkinson Tanner Golden Retriever Heber City, UT 5.05 3.03 5.05 Splash 2
Wave #3 on 09/04/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 22.07 22.00 22.07 Pro 1
2 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 21.03 21.11 21.11 Pro 2
3 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 18.04 19.10 19.10 Semi Pro 1
4 Blake Harrison Luke Labrador Retriever Vernal, UT 19.01 18.06 19.01 Semi Pro 2
5 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 16.10 18.11 18.11 Semi Pro 3
6 Ron Spears CoCo Labrador Retriever Provo, UT 15.06 17.05 17.05 Senior 4
7 Michael Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 16.11 15.06 16.11 Senior 5
8 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.00 13.02 13.02 Junior 1
9 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 11.01 10.05 11.01 Junior 1
Wave #4 on 09/05/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 22.10 21.09 22.10 Pro 1
2 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 20.00 20.06 20.06 Semi Pro 2
3 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 19.01 19.04 19.04 Semi Pro 1
4 Taylor Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 16.11 16.09 16.11 Senior 2
5 Jennifer Peterson Razzle Labrador Retriever Orem, UT 16.02 15.01 16.02 Senior 3
6 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 15.04 14.08 15.04 Senior 4
7 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 14.05 14.00 14.05 Junior 1
8 Carol Tompkins Mable Chesapeake Bay Retriever Hunstville , UT 14.00 14.04 14.04 Junior 2
9 Michael Miller Spike Labrador Retriever SLC, UT 13.00 13.04 13.04 Junior 3
10 Melanie Adams Sadie Golden Retriever American Fork, UT 12.10 12.01 12.10 Junior 4
11 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 12.09 11.03 12.09 Junior 5
12 Sonja Nordstrom Kikki Other Kamas, UT 7.03 7.06 7.06 Splash 1
13 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 5.00 5.02 5.02 Splash 2
14 Ed Parkinson Tanner Golden Retriever Heber City, UT 3.05 4.11 4.11 Splash 3
Wave #5 on 09/05/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 19.11 21.05 21.05 Pro 1
2 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 21.05 17.01 21.05 Pro 2
3 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 20.11 20.04 20.11 Semi Pro 3
4 Kyle Wright Rex Labrador Retriever Pleasant Grove, UT 20.01 20.09 20.09 Semi Pro 4
5 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 16.09 20.00 20.00 Semi Pro 5
6 Olivia Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 16.07 19.09 19.09 Semi Pro 1
7 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 18.09 18.04 18.09 Semi Pro 2
8 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 16.06 17.06 17.06 Senior 3
9 Sonja Stein Jesse Labrador Retriever Orem, UT 15.02 17.06 17.06 Senior 4
10 Glen Cooley Hey Dude Labrador Retriever Ogden, UT 14.01 16.11 16.11 Senior 5
11 Marc Joder Indy German Shorthaired Pointer SLC, UT 15.10 13.09 15.10 Senior 6
12 Jennifer Peterson Razzle Labrador Retriever Orem, UT 14.10 15.03 15.03 Senior 7
13 Raylee Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 14.10 14.10 14.10 Junior 1
14 Andy LaRochelle Jasmine Labrador Retriever Roy, UT 14.06 12.06 14.06 Junior 2
15 Steve Holman Blanco pattas Labrador Retriever Provo, UT 13.08 13.10 13.10 Junior 3
16 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 13.10 12.11 13.10 Junior 4
17 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.00 13.07 13.07 Junior 5
18 Sanford Lewis Rosco Labrador Retriever Murray, UT 13.02 12.07 13.02 Junior 6
19 Carol Tompkins Mable Chesapeake Bay Retriever Hunstville , UT 12.03 12.11 12.11 Junior 7
20 Michael Miller Spike Labrador Retriever SLC, UT 12.07 NJ 12.07 Junior 8
21 Steve Holman Oso Chico Labrador Retriever Provo, UT 10.04 12.04 12.04 Junior 9
22 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 9.11 11.04 11.04 Junior 1
23 Anne Reynolds Jackson Brown Labrador Retriever Park City, UT 10.11 8.03 10.11 Junior 10
24 Madelene Gochnour Obi Other Slc, UT 8.09 10.04 10.04 Junior 11
25 Christy Drake Doobie Other Clinton, UT 7.04 8.11 8.11 Splash 1
26 Rene Collins Jasmine Catahoula Sandy, UT 5.10 7.05 7.05 Splash 2
Wave #6 on 09/05/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 25.05 25.05 25.05 Extreme 1
2 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 24.07 24.03 24.07 Extreme 2
3 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 22.07 20.01 22.07 Pro 1
4 Hailey Wright Rex Labrador Retriever Pleasant Grove, UT 21.04 19.05 21.04 Pro 2
5 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 20.08 18.05 20.08 Semi Pro 3
6 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 20.06 20.06 20.06 Semi Pro 4
7 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 19.02 18.08 19.02 Semi Pro 1
8 Sonja Stein Jesse Labrador Retriever Orem, UT 16.05 18.05 18.05 Semi Pro 2
9 Roan Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 18.00 18.04 18.04 Semi Pro 3
10 Jacob Brady Daisie Labrador Retriever Sandy, UT 15.02 17.05 17.05 Senior 4
11 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 15.06 17.04 17.04 Senior 5
12 Xander Burkemo Lefty Other Heber city, UT 12.01 15.06 15.06 Senior 6
13 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 9.09 15.00 15.00 Senior 7
14 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 12.04 14.08 14.08 Junior 1
15 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 11.08 13.09 13.09 Junior 2
16 Michael Miller Spike Labrador Retriever SLC, UT 13.06 13.06 13.06 Junior 3
17 Christy Drake Bayley Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 6.02 6.02 6.02 Splash 1
Wave #7 on 09/05/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 25.07 24.05 25.07 Extreme 1
2 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 23.03 23.03 23.03 Pro 2
3 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 18.07 19.06 19.06 Semi Pro 1
4 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 17.07 17.04 17.07 Senior 2
5 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 12.01 17.00 17.00 Senior 3
6 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 16.07 16.09 16.09 Senior 4
7 Jacob Brady Daisie Labrador Retriever Sandy, UT 13.11 15.07 15.07 Senior 5
8 Michael Miller Spike Labrador Retriever SLC, UT 13.08 12.11 13.08 Junior 1
9 Rhett Riding Duke Labrador Retriever Heber, UT 12.11 11.03 12.11 Junior 2
10 Christy Drake Doobie Other Clinton, UT 8.02 10.01 10.01 Junior 3
Wave #8 on 09/06/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 19.11 23.11 23.11 Pro 1
2 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.06 21.05 21.05 Pro 1
3 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 18.00 19.07 19.07 Semi Pro 1
4 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 18.09 15.09 18.09 Semi Pro 2
5 Jacob Brady Daisie Labrador Retriever Sandy, UT 18.01 17.10 18.01 Semi Pro 3
6 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 16.11 16.08 16.11 Senior 4
7 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 16.08 16.09 16.09 Senior 5
8 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 15.03 16.01 16.01 Senior 6
9 Marion Mcdevitt Emma Other Park City, UT 14.07 15.11 15.11 Senior 7
10 Theresa Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City , UT 15.02 14.02 15.02 Senior 8
11 Skylar Ricketts Rainey Labrador Retriever Roy, UT 15.02 10.08 15.02 Senior 9
12 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.06 12.05 14.06 Junior 1
13 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 11.04 11.01 11.04 Junior 1
14 Christy Drake Dexter Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 10.08 11.01 11.01 Junior 2
15 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 8.04 8.05 8.05 Splash 1
16 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 6.11 7.02 7.02 Splash 2
17 Ed Parkinson Tanner Golden Retriever Heber City, UT 2.10 2.01 2.10 Splash 3
Wave #9 on 09/06/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Skylar Ricketts Aspen Labrador Retriever Roy, UT 18.08 22.09 22.09 Pro 1
2 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 20.06 21.11 21.11 Pro 2
3 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 20.09 19.04 20.09 Semi Pro 3
4 Mike Peterson Bam Labrador Retriever Sandy, UT 18.00 20.06 20.06 Semi Pro 4
5 Michael Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 17.10 20.06 20.06 Semi Pro 5
6 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 20.05 19.05 20.05 Semi Pro 6
7 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 18.10 18.02 18.10 Semi Pro 1
8 Jacob Brady Daisie Labrador Retriever Sandy, UT 16.06 18.10 18.10 Semi Pro 2
9 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 18.06 15.00 18.06 Semi Pro 3
10 Matt Meinhold Cooper Other Park City, UT 18.00 17.04 18.00 Semi Pro 4
11 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 17.09 16.10 17.09 Senior 5
12 Eric VanStaveren Highway Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.05 15.03 17.05 Senior 6
13 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 15.01 17.00 17.00 Senior 7
14 Theresa Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City , UT 14.05 16.01 16.01 Senior 8
15 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 15.05 15.11 15.11 Senior 9
16 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.09 13.00 13.09 Junior 1
17 Mike Sorensen Champ Labrador Retriever Sandy, UT 13.06 12.04 13.06 Junior 2
18 Chris Warren Piper Labrador Retriever Riverton, UT 11.09 12.10 12.10 Junior 3
19 Chris Warren Leo Labrador Retriever Riverton, UT 10.09 7.10 10.09 Junior 4
20 Cathy Hatch Tess Pointer Sandy, UT 9.10 NJ 9.10 Splash 1
21 Ed Wilets Murphy Other Cottonwood Hts, UT 9.04 9.04 9.04 Splash 2
22 Meg Smith Kili Border Collie sandy, UT 7.03 8.00 8.00 Splash 3
Wave #10 on 09/06/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Monica Harrison Dekes Labrador Retriever Twin Falls, ID 23.02 21.06 23.02 Pro 1
2 Matt Meinhold Cooper Other Park City, UT 19.05 20.07 20.07 Semi Pro 1
3 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 20.06 19.09 20.06 Semi Pro 2
4 Morgan Olsen Griffen sticky dew German Wirehaired Pointer South jordon, UT 15.11 20.00 20.00 Semi Pro 3
5 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 19.02 16.06 19.02 Semi Pro 1
6 Lisa Burkeno Lefty Other Heber city, UT 17.10 15.02 17.10 Senior 2
7 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 17.03 17.01 17.03 Senior 3
8 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 16.06 17.03 17.03 Senior 4
9 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 16.02 16.09 16.09 Senior 5
10 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 16.00 14.08 16.00 Senior 6
11 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 15.07 15.09 15.09 Senior 7
12 Theresa Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City , UT 14.07 14.07 14.07 Junior 1
13 Marion Mcdevitt Emma Other Park City, UT 14.02 14.07 14.07 Junior 2
14 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 12.07 14.06 14.06 Junior 3
15 Ernie Page Emma Labrador Retriever Salt Lake, UT 13.02 13.04 13.04 Junior 4
16 Skylar Ricketts Cheveyo Labrador Retriever Roy, UT 12.03 13.00 13.00 Junior 5
17 Rhett Riding Duke Labrador Retriever Heber, UT 12.01 12.06 12.06 Junior 6
18 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 12.03 10.07 12.03 Junior 1
19 Christy Drake Doobie Other Clinton, UT 8.06 10.04 10.04 Junior 7
20 Skyler Land Milo Labrador Retriever West Jordan, UT 9.01 9.05 9.05 Splash 1
21 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 6.06 6.11 6.11 Splash 2
Super Vertical on 09/06/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 6.06 6.06 6.06 Splash -1
2 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 6.04 6.04 6.04 Splash -1
3 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 6.04 6.04 6.04 Splash -1
4 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 6.04 6.04 6.04 Splash 4
5 Eric VanStaveren Highway Labrador Retriever Salt Lake City, UT 5.04 5.04 5.04 Splash -1
6 Jacob Brady Daisie Labrador Retriever Sandy, UT 5.02 5.02 5.02 Splash -1
7 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 5.00 5.00 5.00 Splash 7
Wave #11 on 09/07/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 19.03 23.04 23.04 Pro 1
2 Monica Harrison Dekes Labrador Retriever Twin Falls, ID 22.01 22.01 22.01 Pro 1
3 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 19.11 21.06 21.06 Pro 2
4 Carrie Wesson Edge Australian Shepherd Bellevue, ID 20.07 20.03 20.07 Semi Pro 3
5 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 16.04 18.04 18.04 Semi Pro 1
6 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 18.03 17.11 18.03 Semi Pro 2
7 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 16.11 18.01 18.01 Semi Pro 3
8 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 16.11 18.01 18.01 Semi Pro 4
9 Jennifer Peterson Razzle Labrador Retriever Orem, UT 17.08 16.05 17.08 Senior 5
10 Nathan Big Buck Labrador Retriever Park City, UT 15.10 17.05 17.05 Senior 6
11 Jacob Brady Daisie Labrador Retriever Sandy, UT 17.04 15.03 17.04 Senior 7
12 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 16.08 16.09 16.09 Senior 8
13 Chris Warren Piper Labrador Retriever Riverton, UT 14.05 15.00 15.00 Senior 9
14 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 14.04 11.09 14.04 Junior 1
15 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.01 11.03 14.01 Junior 2
16 Christy Drake Doobie Other Clinton, UT 10.10 13.10 13.10 Junior 3
17 Liz Harriger Opal Australian Cattle Dog Elbert, CO NJ 13.04 13.04 Junior 1
18 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 12.03 11.11 12.03 Junior 1
19 Kent Tingey Ruger 357 Magnum Labrador Retriever NSL, UT 9.04 10.01 10.01 Junior 4
20 Jill Parkinson River German Shepherd Dog Heber City, UT 9.10 9.03 9.10 Splash 1
21 Christen Gardner Fenway Golden Retriever SLC, UT 9.02 8.03 9.02 Splash 2
22 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 8.09 7.09 8.09 Splash 3
23 Ed Parkinson Tanner Golden Retriever Heber City, UT 4.00 3.05 4.00 Splash 4
Junior Handler Finals on 09/07/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 22.09 22.01 22.09
2 Hailey Wright Rex Labrador Retriever Pleasant Grove, UT 22.00 22.08 22.08
3 Olivia Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 18.10 21.01 21.01
4 Morgan Olsen Griffen sticky dew German Wirehaired Pointer South jordon, UT 20.09 19.04 20.09
5 Taylor Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 14.08 20.08 20.08
6 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 19.02 15.07 19.02
7 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 16.09 17.06 17.06
8 Raylee Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 15.10 16.08 16.08
9 Roan Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 14.04 15.02 15.02
10 Xander Burkemo Lefty Other Heber city, UT 14.08 13.05 14.08
11 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 7.03 7.11 7.11
Open Finals on 09/07/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Kurt Hadfield Kaiser German Shepherd Dog Ogden, UT 19.04 22.00 22.00
2 Sonja Stein Jesse Labrador Retriever Orem, UT 19.02 19.11 19.11
3 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 16.07 19.02 19.02
4 Lisa Burkeno Lefty Other Heber city, UT 11.04 19.00 19.00
5 Jacob Brady Daisie Labrador Retriever Sandy, UT 18.05 18.07 18.07
6 Blake Harrison Luke Labrador Retriever Vernal, UT 18.04 17.01 18.04
7 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 17.00 16.10 17.00
8 Jennifer Peterson Razzle Labrador Retriever Orem, UT 15.11 14.02 15.11
9 Carol Tompkins Mable Chesapeake Bay Retriever Hunstville , UT 13.08 13.00 13.08
10 Skylar Ricketts Rainey Labrador Retriever Roy, UT 13.00 12.03 13.00
11 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 10.02 12.02 12.02
Pro Finals on 09/07/2009
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 24.03 25.10 25.10
2 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 24.02 24.02 24.02
3 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 22.03 23.00 23.00
4 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 22.09 22.07 22.09
5 Hailey Wright Rex Labrador Retriever Pleasant Grove, UT 19.01 22.05 22.05
6 Monica Harrison Dekes Labrador Retriever Twin Falls, ID 22.02 21.05 22.02
7 Matt Meinhold Cooper Other Park City, UT 21.08 20.09 21.08
8 Michael Welch Bear Chesapeake Bay Retriever Orem, UT 19.05 21.06 21.06
9 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 20.08 21.00 21.00
10 Rob Allen Willie Other Sandy, UT 20.00 19.00 20.00
11 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 18.01 19.05 19.05
12 Carrie Wesson Edge Australian Shepherd Bellevue, ID 12.04 16.02 16.02
Tony Reed - 600 Bailey Road, Suite 400 - Pittsburg, CA - P. 925-783-6149 http://www.creativeanswer.com