Locate Canidae Retailer Near You!

Shamrock Splash Farmington, UT

Splash #1 on 03/19/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 19.11 20.00 20.00 Semi Pro 1
2 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 16.04 17.03 17.03 Senior 1
3 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 16.08 NJ 16.08 Senior 2
4 Cori Kruml Rudy Australian Shepherd Norco, CA 13.09 15.04 15.04 Senior 3
5 James Carlson Avery Labrador Retriever Centerville, UT 14.00 14.00 14.00 Junior 1
6 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 12.11 11.11 12.11 Junior 2
7 Amelia Young Xena German Shepherd Dog Pleasant View, UT 9.00 6.09 9.00 Splash 1
8 Josh Hicken Chay-da German Shepherd Dog Moose, WY 8.01 7.06 8.01 Splash 2
9 Cyndi Dowling Lucie Jack Russell Terrier Bountiful, UT 4.11 5.02 5.02 Splash 1
Splash #2 on 03/19/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Ken Drake Salix Chesapeake Bay Retriever South Weber, UT 24.09 23.02 24.09 Extreme 1
2 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 21.04 22.07 22.07 Pro 1
3 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.08 18.04 20.08 Semi Pro 2
4 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 19.07 17.00 19.07 Semi Pro 1
5 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 15.08 18.08 18.08 Semi Pro 2
6 Vit Kruml Rudy Australian Shepherd Norco, CA 18.06 17.03 18.06 Semi Pro 3
7 Kurt Hadfield Kaiser German Shepherd Dog Ogden, UT 16.08 18.06 18.06 Semi Pro 4
8 KC Owens Goliath Labrador Retriever Salt Lake City, UT 14.06 17.05 17.05 Senior 5
9 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 15.04 13.06 15.04 Senior 6
10 Rossi Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 14.07 14.07 14.07 Junior 1
11 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.09 11.01 11.01 Junior 1
12 Skyler Land Milo Labrador Retriever West Jordan, UT 8.09 9.03 9.03 Splash 1
13 Janet Wilts Takoda Other Moose, WY 5.03 6.08 6.08 Splash 2
Splash #3 on 03/19/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 21.02 23.05 23.05 Pro 1
2 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 18.04 18.07 18.07 Semi Pro 1
3 Cori Kruml Bravo Chesapeake Bay Retriever Norco, CA 18.05 17.11 18.05 Semi Pro 2
4 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 17.03 15.00 17.03 Senior 3
5 Christy Drake Chirpy Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 12.06 14.09 14.09 Junior 1
6 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 11.03 14.02 14.02 Junior 2
7 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.03 9.06 10.03 Junior 1
8 Janet Wilts Chay-da German Shepherd Dog Moose, WY 8.04 9.11 9.11 Splash 1
9 Ken Drake Dexter Chesapeake Bay Retriever South Weber, UT 8.11 8.04 8.11 Splash 2
10 Amelia Young Xena German Shepherd Dog Pleasant View, UT 8.01 7.09 8.01 Splash 3
Splash #4 on 03/19/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 20.09 22.03 22.03 Pro 1
2 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 19.09 14.06 19.09 Semi Pro 1
3 Monica Harrison Bella Chesapeake Bay Retriever Twin Falls, ID 17.04 19.03 19.03 Semi Pro 2
4 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 15.11 9.07 15.11 Senior 3
5 Cori Kruml Goliath Labrador Retriever Norco, CA 14.06 15.00 15.00 Senior 4
6 Christy Drake Chirpy Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 14.10 9.08 14.10 Junior 1
7 Kurt Hadfield Kaiser German Shepherd Dog Ogden, UT 13.07 13.05 13.07 Junior 2
8 Sharon Opfermann JoJo Other Murray, UT 11.10 11.10 11.10 Junior 3
9 Josh Hicken Chay-da German Shepherd Dog Moose, WY 7.07 8.09 8.09 Splash 1
10 Janet Wilts Takoda Other Moose, WY 5.07 5.08 5.08 Splash 2
Splash #5 on 03/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 23.01 23.08 23.08 Pro 1
2 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 18.06 19.05 19.05 Semi Pro 1
3 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 17.11 15.04 17.11 Senior 2
4 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 17.05 15.10 17.05 Senior 3
5 KC Owens Goliath Labrador Retriever Salt Lake City, UT 16.00 14.10 16.00 Senior 4
6 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 15.11 15.06 15.11 Senior 5
7 Jerry Leahy Amber Chesapeake Bay Retriever Syracuse, UT 11.04 11.09 11.09 Junior 1
8 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 10.05 9.07 10.05 Junior 2
9 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 9.09 9.07 9.09 Splash 1
10 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 5.06 2.03 5.06 Splash 2
Splash #6 on 03/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Cori Kruml Salix Chesapeake Bay Retriever Norco, CA 24.00 23.10 24.00 Extreme 1
2 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 21.03 21.03 21.03 Pro 1
3 Vit Kruml Rudy Australian Shepherd Norco, CA 19.03 19.06 19.06 Semi Pro 1
4 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 18.05 17.00 18.05 Semi Pro 2
5 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 18.01 17.05 18.01 Semi Pro 3
6 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 17.00 16.06 17.00 Senior 4
7 Sharon Opfermann JoJo Other Murray, UT 13.05 12.10 13.05 Junior 1
8 Jana Crawford River Other West Valley City, UT 11.03 8.09 11.03 Junior 2
9 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.08 10.09 10.09 Junior 1
10 Jennifer Peterson Razzle Labrador Retriever Orem, UT 6.05 10.05 10.05 Junior 3
11 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 10.01 10.01 10.01 Junior 4
12 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 5.09 9.07 9.07 Splash 1
13 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 3.00 2.10 3.00 Splash 2
Splash #7 on 03/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Cori Kruml Salix Chesapeake Bay Retriever Norco, CA 23.08 18.10 23.08 Pro 1
2 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 23.03 20.09 23.03 Pro 2
3 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 22.00 20.05 22.00 Pro 1
4 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.01 20.00 20.01 Semi Pro 2
5 Ben Alexander Koda Labrador Retriever Layton, UT 18.06 17.03 18.06 Semi Pro 1
6 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 18.00 16.10 18.00 Semi Pro 2
7 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 16.11 15.04 16.11 Senior 3
8 Cameron Mooney Charlie Labrador Retriever Ogden , UT 15.11 13.06 15.11 Senior 4
9 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 15.11 13.00 15.11 Senior 5
10 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 14.07 15.02 15.02 Senior 6
11 Jennifer Peterson Razzle Labrador Retriever Orem, UT 14.06 10.11 14.06 Junior 1
12 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 14.01 11.02 14.01 Junior 2
13 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 10.05 13.00 13.00 Junior 3
14 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.02 9.04 10.02 Junior 1
15 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 9.04 9.06 9.06 Splash 1
16 Holly Bauman Taz Irish Water Spaniel Ogden, UT 3.11 3.01 3.11 Splash 2
17 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 2.07 2.06 2.07 Splash 3
Lap Dog Finals on 03/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 11.01 10.09 11.01
2 Cyndi Dowling Lucie Jack Russell Terrier Bountiful, UT 5.02 5.04 5.04
Junior Handler Finals on 03/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Cori Kruml Rudy Australian Shepherd Norco, CA 16.10 18.10 18.10
2 Ben Alexander Koda Labrador Retriever Layton, UT 18.09 17.05 18.09
3 Cameron Mooney Charlie Labrador Retriever Ogden , UT 15.10 15.00 15.10
Open Finals on 03/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 17.11 17.09 17.11
2 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 17.08 17.05 17.08
3 James Carlson Avery Labrador Retriever Centerville, UT 16.03 16.06 16.06
4 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 14.01 16.04 16.04
5 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 13.01 13.00 13.01
6 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 9.04 NJ 9.04
7 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 2.06 2.08 2.08
Pro Finals on 03/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Ken Drake Salix Chesapeake Bay Retriever South Weber, UT 23.06 22.07 23.06
2 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.08 23.03 23.03
3 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 22.11 23.00 23.00
4 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 20.04 18.11 20.04
5 Vit Kruml Rudy Australian Shepherd Norco, CA 18.06 18.08 18.08
6 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 14.00 6.00 14.00
Tony Reed - 600 Bailey Road, Suite 400 - Pittsburg, CA - P. 925-783-6149 http://www.creativeanswer.com