Locate Canidae Retailer Near You!
Splash #1 on 06/03/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 21.00 20.07 21.00 Pro 1
2 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 16.11 20.06 20.06 Semi Pro 2
3 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 20.05 18.05 20.05 Semi Pro 3
4 Sonja Stein Jesse Labrador Retriever Orem, UT 18.09 16.03 18.09 Semi Pro 1
5 Christian Adkinson Sophie Labrador Retriever Lehi, UT 18.05 17.06 18.05 Semi Pro 2
6 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 18.04 15.08 18.04 Semi Pro 3
7 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 18.02 15.11 18.02 Semi Pro 4
8 Morgan Olson Griffen German Wirehaired Pointer South JOrdan, UT 16.08 17.10 17.10 Senior 5
9 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 16.05 17.02 17.02 Senior 6
10 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 15.03 14.02 15.03 Senior 7
11 Kenneth McCabe Bender Australian Shepherd Bluffdale, UT 14.01 14.05 14.05 Junior 1
12 Christy Drake Chirpy Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 12.08 14.00 14.00 Junior 2
13 Demma Lisa Zoey Labrador Retriever Cottonwood, UT 7.09 9.07 9.07 Splash 1
14 Kevin Hatch Tess Pointer Sandy, UT 9.04 NJ 9.04 Splash 2
15 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 3.08 6.06 6.06 Splash 3
Splash #2 on 06/03/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Rossi Jensen Salix Chesapeake Bay Retriever Grantsville, UT 19.03 23.11 23.11 Pro 1
2 Hailey Wright Rex Labrador Retriever Pleasant Grove, UT 22.09 21.06 22.09 Pro 1
3 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 21.04 21.04 21.04 Pro 2
4 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 20.07 21.04 21.04 Pro 3
5 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 18.10 17.11 18.10 Semi Pro 1
6 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 18.08 18.01 18.08 Semi Pro 2
7 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 16.02 16.02 16.02 Senior 3
8 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 15.04 12.06 15.04 Senior 4
9 Christy Drake Chirpy Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 13.07 13.00 13.07 Junior 1
10 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 9.05 11.03 11.03 Junior 2
11 Christy Drake Shad Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 11.01 10.01 11.01 Junior 3
12 Raylee Jensen Rainey Labrador Retriever Grantsville, UT 9.06 7.08 9.06 Splash 1
13 Gen Green Willy German Shorthaired Pointer Salt Lake City, UT 8.06 8.11 8.11 Splash 2
14 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 4.00 6.11 6.11 Splash 3
6A on 06/04/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 20.11 22.08 22.08 Pro 1
2 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.05 18.09 19.05 Semi Pro 1
3 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 18.08 16.05 18.08 Semi Pro 2
4 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 16.01 17.02 17.02 Senior 3
5 Morgan Olson Griffen German Wirehaired Pointer South JOrdan, UT 16.02 15.08 16.02 Senior 4
6 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 9.03 11.07 11.07 Junior 1
7 Pam Shecter Lotus Golden Retriever Salt Lake City, UT 11.04 7.11 11.04 Junior 2
8 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 11.00 10.02 11.00 Junior 3
Splash #3 on 06/04/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 21.02 20.09 21.02 Pro 1
2 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 18.00 20.10 20.10 Semi Pro 2
3 James Carlson Avery Labrador Retriever Centerville, UT 20.08 20.05 20.08 Semi Pro 3
4 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.03 18.08 19.03 Semi Pro 1
5 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 11.02 14.10 14.10 Junior 1
6 Tom Webb Franki Labrador Retriever orem, UT 13.09 14.00 14.00 Junior 2
7 Christy Drake Shad Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 9.07 11.01 11.01 Junior 3
8 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 8.01 10.08 10.08 Junior 1
9 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 5.00 7.00 7.00 Splash 1
Splash #4 on 06/04/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 19.09 19.05 19.09 Semi Pro 1
2 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 13.08 18.00 18.00 Semi Pro 2
3 Deb Sussman Perk Border Collie Sandy, UT 16.06 16.10 16.10 Senior 3
4 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 15.07 16.10 16.10 Senior 4
5 Christy Drake Chirpy Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 13.03 16.05 16.05 Senior 5
6 Christy Drake Shad Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 12.05 14.08 14.08 Junior 1
7 Kylee Johnson Bailey Labrador Retriever Farr West, UT 10.09 12.06 12.06 Junior 2
8 Christy Drake Dexter Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 12.05 11.00 12.05 Junior 3
9 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 11.10 11.05 11.10 Junior 4
10 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 7.06 7.06 7.06 Splash 1
11 Cathy Hatch Tess Pointer Sandy, UT 6.03 6.07 6.07 Splash 2
12 Cyndi Conwell Lucie Jack Russell Terrier Bountiful, UT 5.09 6.01 6.01 Splash 1
Splash #5 on 06/04/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 15.00 21.05 21.05 Pro 1
2 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 21.03 20.09 21.03 Pro 2
3 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 19.06 18.08 19.06 Semi Pro 1
4 Christian Adkinson Sophie Labrador Retriever Lehi, UT 17.09 19.02 19.02 Semi Pro 2
5 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 18.09 16.08 18.09 Semi Pro 3
6 Chalise Taylor Grace Labrador Retriever Lehi , UT 15.07 11.08 15.07 Senior 1
7 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 13.02 14.11 14.11 Junior 1
8 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 12.05 14.09 14.09 Junior 2
9 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 9.08 11.04 11.04 Junior 3
10 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.11 10.06 10.11 Junior 1
11 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 7.08 7.09 7.09 Splash 1
Splash #6 on 06/04/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 22.07 22.09 22.09 Pro 1
2 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 20.02 22.09 22.09 Pro 2
3 Morgan Olson Griffen German Wirehaired Pointer South JOrdan, UT 21.11 19.02 21.11 Pro 3
4 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 21.06 21.06 21.06 Pro 4
5 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 19.06 18.04 19.06 Semi Pro 1
6 James Carlson Avery Labrador Retriever Centerville, UT 16.01 19.01 19.01 Semi Pro 2
7 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 16.09 18.10 18.10 Semi Pro 3
8 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 15.09 18.08 18.08 Semi Pro 4
9 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 15.11 15.01 15.11 Senior 5
10 Christy Drake Shad Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 12.03 14.08 14.08 Junior 1
11 Nicole Smith Zoee Labrador Retriever Lehi, UT 12.04 14.05 14.05 Junior 2
12 Christy Drake Chirpy Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 13.02 12.02 13.02 Junior 3
13 Sanford Lewis Rosco Labrador Retriever Murray, UT 10.03 12.02 12.02 Junior 4
14 Raylee Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 10.00 11.05 11.05 Junior 5
15 Gordon Shafer Chevy Labrador Retriever pleasant view, UT 6.05 11.01 11.01 Junior 6
16 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 7.00 3.07 7.00 Splash 1
Splash #7 on 06/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 18.02 20.01 20.01 Semi Pro 1
2 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 18.11 19.10 19.10 Semi Pro 1
3 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 18.01 18.08 18.08 Semi Pro 2
4 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 18.07 17.04 18.07 Semi Pro 3
5 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 15.01 14.02 15.01 Senior 4
6 Theresa Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City , UT 14.07 13.08 14.07 Junior 1
7 Melanie Came Sadie Golden Retriever American Fork, UT 13.09 12.09 13.09 Junior 2
8 Jana Crawford River Other West Valley City, UT 12.01 12.10 12.10 Junior 3
9 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.09 11.05 11.05 Junior 1
10 Jessica Antillon Daisy Golden Retriever American Fork, UT 6.03 7.02 7.02 Splash 1
11 Cathy Hatch Tess Pointer Sandy, UT 6.07 NJ 6.07 Splash 2
Splash #8 on 06/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 George Wright Rex Labrador Retriever Pleasant grove, UT 23.02 21.05 23.02 Pro 1
2 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 20.10 20.08 20.10 Semi Pro 1
3 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.07 20.06 20.07 Semi Pro 2
4 Morgan Olson Griffen German Wirehaired Pointer South JOrdan, UT 20.04 19.06 20.04 Semi Pro 3
5 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 19.06 20.03 20.03 Semi Pro 4
6 Kurt Hadfield Kaiser German Shepherd Dog Ogden, UT 19.09 16.05 19.09 Semi Pro 1
7 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 19.06 19.02 19.06 Semi Pro 2
8 Rossi Jensen Salix Chesapeake Bay Retriever Grantsville, UT 19.01 18.06 19.01 Semi Pro 3
9 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 16.08 17.09 17.09 Senior 4
10 Mike Peterson Bam Labrador Retriever Sandy, UT 16.04 17.00 17.00 Senior 5
11 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 15.05 16.10 16.10 Senior 6
12 Tagen Fleuter Roxy Labrador Retriever Provo, UT 16.05 15.10 16.05 Senior 7
13 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 14.03 16.00 16.00 Senior 8
14 Carol Tompkins Mable Chesapeake Bay Retriever Hunstville , UT 15.11 14.04 15.11 Senior 9
15 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.02 15.02 15.02 Senior 10
16 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 11.11 14.04 14.04 Junior 1
17 Steve Holman Chico Labrador Retriever Provo, UT 12.09 13.07 13.07 Junior 2
18 Steve Holman Blanco pattas Labrador Retriever Provo, UT 11.01 12.10 12.10 Junior 3
19 Laurie Thomson Lucie Jack Russell Terrier Sandy, UT 6.00 6.00 6.00 Splash 1
Splash #9 on 06/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Morgan Olson Griffen German Wirehaired Pointer South JOrdan, UT 17.10 22.04 22.04 Pro 1
2 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 22.01 21.11 22.01 Pro 2
3 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 20.05 20.11 20.11 Semi Pro 3
4 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 20.11 19.01 20.11 Semi Pro 4
5 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.04 19.00 19.04 Semi Pro 1
6 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 16.06 19.03 19.03 Semi Pro 2
7 Sonja Stein Jesse Labrador Retriever Orem, UT 18.09 17.07 18.09 Semi Pro 3
8 Allen Hadley Rupert Labrador Retriever West Point, UT 16.04 17.06 17.06 Senior 4
9 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 15.01 16.05 16.05 Senior 5
10 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.08 14.10 14.10 Junior 1
11 Joe Crilly Otis Other Cottonwood Heights, UT 12.05 10.05 12.05 Junior 2
12 Jana Crawford River Other West Valley City, UT 12.03 10.07 12.03 Junior 3
13 Jana Crawford Zoe Australian Kelpie West Valley City, UT 11.01 11.09 11.09 Junior 4
14 Ryan Luke Layla Other North Salt Lake, UT 10.05 11.09 11.09 Junior 5
15 Ed Wilets Murphy Other Cottonwood Hts, UT 10.04 11.02 11.02 Junior 6
16 Barbi Carroll Brock Other W.jordon, UT 8.07 9.07 9.07 Splash 1
17 Elana Smit Litchi Other Salt Lake City, UT 6.04 8.09 8.09 Splash 1
18 Raylee Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 7.05 8.05 8.05 Splash 2
19 Raylee Jensen Lucie Jack Russell Terrier Grantsville, UT 5.08 6.04 6.04 Splash 2
20 Stephanie Albin Toby Other salt lake city, UT 4.11 3.10 4.11 Splash 3
21 Stephanie Metos Bandit Border Collie salt lake city, UT 2.06 1.06 2.06 Splash 4
Lap Dog Finals on 06/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 11.02 11.09 11.09 Junior 1
2 Elana Smit Litchi Other Salt Lake City, UT 6.10 6.01 6.10 Splash 2
3 Raylee Jensen Lucie Jack Russell Terrier Grantsville, UT 6.01 5.10 6.01 Splash 3
Junior Handler Finals on 06/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Hailey Wright Rex Labrador Retriever Pleasant Grove, UT 23.06 23.02 23.06 Pro 1
2 Morgan Olson Griffen German Wirehaired Pointer South JOrdan, UT 22.06 20.04 22.06 Pro 2
3 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 21.00 22.02 22.02 Pro 3
4 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 20.08 19.04 20.08 Semi Pro 4
5 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 14.07 16.04 16.04 Senior 5
6 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 14.05 14.08 14.08 Junior 6
7 Raylee Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 11.09 11.02 11.09 Junior 7
Open Finals on 06/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 16.06 17.02 17.02 Senior 1
2 Christy Drake Chirpy Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 15.01 16.07 16.07 Senior 2
3 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 12.05 16.07 16.07 Senior 3
4 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 16.02 15.01 16.02 Senior 4
5 Sonja Stein Jesse Labrador Retriever Orem, UT 15.08 14.09 15.08 Senior 5
6 Allen Hadley Rupert Labrador Retriever West Point, UT 12.08 15.04 15.04 Senior 6
7 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.08 14.02 14.08 Junior 7
8 Christy Drake Shad Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 14.05 14.06 14.06 Junior 8
9 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 13.03 14.06 14.06 Junior 9
10 Ed Wilets Murphy Other Cottonwood Hts, UT 13.05 8.03 13.05 Junior 10
11 Jana Crawford Zoe Australian Kelpie West Valley City, UT 11.04 11.08 11.08 Junior 11
12 Jana Crawford River Other West Valley City, UT 11.03 11.06 11.06 Junior 12
Pro Finals on 06/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 22.11 24.04 24.04 Extreme 1
2 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 23.07 23.10 23.10 Pro 2
3 George Wright Rex Labrador Retriever Pleasant grove, UT 22.01 23.05 23.05 Pro 3
4 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 19.08 21.08 21.08 Pro 4
5 Rossi Jensen Salix Chesapeake Bay Retriever Grantsville, UT 21.03 21.01 21.03 Pro 5
6 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 20.07 18.01 20.07 Semi Pro 6
7 Kurt Hadfield Kaiser German Shepherd Dog Ogden, UT 20.00 18.06 20.00 Semi Pro 7
8 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 19.09 19.04 19.09 Semi Pro 8
9 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 19.08 17.08 19.08 Semi Pro 9
10 Christian Adkinson Sophie Labrador Retriever Lehi, UT 19.01 19.03 19.03 Semi Pro 10
11 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 16.03 18.07 18.07 Semi Pro 11
Tony Reed - 600 Bailey Road, Suite 400 - Pittsburg, CA - P. 925-783-6149 http://www.creativeanswer.com