Locate Canidae Retailer Near You!
Splash #1 on 08/18/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Andy LaRochelle Salix Chesapeake Bay Retriever Roy, UT 21.08 23.06 23.06 Pro 1
2 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.10 23.02 23.02 Pro 2
3 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 20.01 18.10 20.01 Semi Pro 1
4 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 15.09 17.11 17.11 Senior 1
5 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 15.08 17.08 17.08 Senior 2
6 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 17.04 17.03 17.04 Senior 3
7 Alex Rodriques Mable Chesapeake Bay Retriever Farmington, UT 15.03 15.09 15.09 Senior 4
8 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.08 15.04 15.04 Senior 5
9 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 9.11 9.01 9.11 Splash 1
10 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 6.05 7.03 7.03 Splash 2
Splash #2 on 08/18/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 23.10 22.02 23.10 Pro 1
2 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.00 21.04 21.04 Pro 1
3 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.04 18.05 19.04 Semi Pro 1
4 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 17.10 15.01 17.10 Senior 2
5 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 13.01 15.05 15.05 Senior 3
6 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 15.03 14.05 15.03 Senior 4
7 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.11 13.09 14.11 Junior 1
8 Cathy Hatch Tess Pointer Sandy, UT 9.02 8.04 9.02 Splash 1
9 Bryce Phelps Ashen Other west pointe, UT 7.03 8.04 8.04 Splash 2
10 Andrew Phelps Bandit Other Clearfield, UT 7.09 6.09 7.09 Splash 3
11 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 7.09 4.08 7.09 Splash 4
12 Monica Castor Echo Other Hooper, UT 6.04 6.05 6.05 Splash 5
13 Chance Musgrave Coco Labrador Retriever Syracuse, UT 3.00 NJ 3.00 Splash 6
Splash #3 on 08/18/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 23.06 23.01 23.06 Pro 1
2 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 20.07 22.00 22.00 Pro 1
3 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 20.04 20.08 20.08 Semi Pro 2
4 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.04 17.02 20.04 Semi Pro 3
5 Christian Adkinson Sophie Labrador Retriever Lehi, UT 19.01 19.00 19.01 Semi Pro 1
6 Sonja Stein Jesse Labrador Retriever Orem, UT 16.10 17.09 17.09 Senior 2
7 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 17.04 16.10 17.04 Senior 3
8 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.00 16.04 16.04 Senior 4
9 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.00 14.10 14.10 Junior 1
10 Joe Crilly Otis Other Cottonwood Heights, UT 13.02 12.11 13.02 Junior 2
11 Christy Drake Astro Other Clinton, UT 9.05 10.09 10.09 Junior 3
12 Monica Castor Echo Other Hooper, UT 6.04 9.01 9.01 Splash 1
13 Cathy Hatch Tess Pointer Sandy, UT 4.08 5.07 5.07 Splash 2
Splash #4 on 08/18/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 19.08 24.06 24.06 Extreme 1
2 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 23.08 23.00 23.08 Pro 2
3 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 23.05 23.06 23.06 Pro 3
4 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 21.10 21.02 21.10 Pro 1
5 Carrie Wesson Edge Australian Shepherd Bellevue, ID 20.10 21.04 21.04 Pro 2
6 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.04 19.06 19.06 Semi Pro 1
7 Kurt Hadfield Kaiser German Shepherd Dog Ogden, UT 18.10 17.02 18.10 Semi Pro 2
8 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 16.04 17.02 17.02 Senior 3
9 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 14.01 13.07 14.01 Junior 1
10 Eastyn Carlson Nykee Other Farmington, UT 11.10 11.04 11.10 Junior 1
11 Christy Drake Astro Other Clinton, UT 10.08 9.07 10.08 Junior 2
12 Leonard Stitzer Kota Labrador Retriever roy, UT 9.07 9.06 9.07 Splash 1
13 Amanda Jensen Diesel American Pit Bull Terrier West Bountiful, UT 6.02 8.04 8.04 Splash 2
Splash #6 on 08/19/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Tang Nguyen Chester Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 20.01 21.10 21.10 Pro 1
2 Carrie Wesson Edge Australian Shepherd Bellevue, ID 21.01 21.07 21.07 Pro 2
3 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 20.08 19.02 20.08 Semi Pro 3
4 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 18.06 19.11 19.11 Semi Pro 1
5 Tang Nguyen Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 19.06 19.03 19.06 Semi Pro 2
6 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.02 17.01 17.01 Senior 3
7 Glen Cooley Boozer Labrador Retriever Ogden, UT 15.10 14.04 15.10 Senior 4
8 Val King Mallie Labrador Retriever layton, UT 12.10 15.05 15.05 Senior 5
9 James Crowley Angelo Other Farminton, UT 12.10 12.02 12.10 Junior 1
10 Tracy Hughes Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 7.01 7.10 7.10 Splash 1
11 Monica Castor Echo Other Hooper, UT 6.08 7.05 7.05 Splash 2
12 Neal Beringer Bert Flat-Coated Retriever Plain city, UT 6.05 6.04 6.05 Splash 3
Splash #7 on 08/19/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 21.09 23.08 23.08 Pro 1
2 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 22.05 22.07 22.07 Pro 1
3 Tang Nguyen Chester Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 20.01 16.08 20.01 Semi Pro 2
4 Tang Nguyen Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 19.07 20.00 20.00 Semi Pro 3
5 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 19.04 19.08 19.08 Semi Pro 1
6 Tracy Hughes Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 18.01 19.00 19.00 Semi Pro 2
7 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 15.07 19.00 19.00 Semi Pro 3
8 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.07 18.01 18.01 Semi Pro 4
9 Allen Hadley Rupert Labrador Retriever West Point, UT 15.00 15.07 15.07 Senior 5
10 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 13.00 13.09 13.09 Junior 1
11 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 13.01 12.00 13.01 Junior 1
12 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.10 10.06 10.10 Junior 1
13 Monica Castor Echo Other Hooper, UT 7.06 6.09 7.06 Splash 1
14 Tracy Hughes Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 6.10 6.05 6.10 Splash 2
15 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 4.02 3.11 4.02 Splash 3
16 Theresa Foster Keira Weimaraner Salt Lake City , UT 3.10 NJ 3.10 Splash 4
Splash #8 on 08/19/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 16.08 25.11 25.11 Extreme 1
2 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 16.06 22.07 22.07 Pro 1
3 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 21.02 22.06 22.06 Pro 2
4 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 19.07 20.07 20.07 Semi Pro 3
5 James Carlson Avery Labrador Retriever Centerville, UT 20.07 16.11 20.07 Semi Pro 4
6 Tang Nguyen Chester Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 19.09 18.05 19.09 Semi Pro 1
7 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.02 19.02 19.02 Semi Pro 2
8 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 12.11 18.08 18.08 Semi Pro 3
9 Tracy Hughes Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 17.06 17.07 17.07 Senior 4
10 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.06 16.09 16.09 Senior 5
11 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 16.07 15.09 16.07 Senior 6
12 Kylee Johnson Bailey Labrador Retriever Farr West, UT 12.01 14.01 14.01 Junior 1
13 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 13.06 13.04 13.06 Junior 1
14 Jana Crawford River Other West Valley City, UT 8.11 12.01 12.01 Junior 2
15 Christy Drake Koda Other Clinton, UT 7.02 11.06 11.06 Junior 3
16 Christy Drake Dexter Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 10.06 10.06 10.06 Junior 4
17 Nick Burbridge Rainey Labrador Retriever , UT 8.06 9.03 9.03 Splash 1
18 Jana Crawford Zoey Australian Kelpie West Valley City, UT 8.06 8.06 8.06 Splash 2
19 Tang Nguyen Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 5.02 6.00 6.00 Splash 3
20 Morgan Scott Keira Weimaraner Salt Lake City, UT 3.06 NJ 3.06 Splash 4
21 Morgan Lewis Timber German Shepherd Dog Farmington, UT 1.04 NJ 1.04 Splash 5
Splash #9 on 08/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 22.08 19.00 22.08 Pro 1
2 Andy LaRochelle Salix Chesapeake Bay Retriever Roy, UT 22.00 22.03 22.03 Pro 2
3 Brandy Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 19.03 22.00 22.00 Pro 3
4 Tang Nguyen Chester Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 21.01 21.01 21.01 Pro 4
5 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 20.05 21.00 21.00 Pro 5
6 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 20.04 20.01 20.04 Semi Pro 6
7 Tang Nguyen Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 19.02 18.05 19.02 Semi Pro 1
8 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.02 18.03 19.02 Semi Pro 2
9 Nick Burbridge Chirpy Chesapeake Bay Retriever , UT 18.00 12.02 18.00 Semi Pro 3
10 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 12.10 17.11 17.11 Senior 4
11 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.05 17.01 17.05 Senior 5
12 Jo Hamblin Saydee Labrador Retriever Clearfield, UT 17.03 14.10 17.03 Senior 6
13 Glen Cooley Boozer Labrador Retriever Ogden, UT 12.01 14.11 14.11 Junior 1
14 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.03 14.03 14.03 Junior 2
15 Luke Larsen Shade Labrador Retriever nslc, UT 11.04 12.02 12.02 Junior 3
16 Aimee Rust Echo Other Murray, UT 8.05 6.10 8.05 Splash 1
17 Tracy Hughes Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 6.06 6.06 6.06 Splash 2
18 Cyndi Dowling Lucie Jack Russell Terrier Bountiful, UT 5.03 5.02 5.03 Splash 1
Splash #10 on 08/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 20.08 20.09 20.09 Semi Pro 1
2 Tang Nguyen Chester Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 20.09 20.03 20.09 Semi Pro 2
3 Brandy Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 20.06 20.02 20.06 Semi Pro 3
4 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 20.04 19.07 20.04 Semi Pro 4
5 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 16.01 19.03 19.03 Semi Pro 1
6 Tang Nguyen Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 19.00 17.02 19.00 Semi Pro 2
7 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.11 16.08 16.11 Senior 3
8 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 15.06 15.06 15.06 Senior 4
9 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 11.09 13.07 13.07 Junior 1
10 Mike Bazzano Abby Other Kaysville, UT 12.01 12.11 12.11 Junior 2
11 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 11.04 11.03 11.04 Junior 1
12 Steven Yeates Reggie Other millville, UT 7.07 6.07 7.07 Splash 1
13 Tracy Hughes Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 7.02 6.04 7.02 Splash 2
14 Alyson Brown Joba Other Logan, UT 6.04 4.06 6.04 Splash 3
15 Nick Burbridge Echo Other , UT 6.00 5.11 6.00 Splash 4
Splash #11 on 08/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 20.05 19.03 20.05 Semi Pro 1
2 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 20.01 20.00 20.01 Semi Pro 2
3 Ken Drake Chirpy Chesapeake Bay Retriever South Weber, UT 18.10 19.00 19.00 Semi Pro 1
4 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 18.11 ABS 18.11 Semi Pro 2
5 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 18.01 17.11 18.01 Semi Pro 3
6 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.04 18.01 18.01 Semi Pro 4
7 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 12.10 15.07 15.07 Senior 5
8 Allan Moore Chessie Other Kaysville, UT 15.04 14.07 15.04 Senior 6
9 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 10.03 13.03 13.03 Junior 1
10 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 8.10 11.01 11.01 Junior 1
11 Monica Castor Echo Other Hooper, UT 6.07 7.10 7.10 Splash 1
12 Cyndi Dowling Lucie Jack Russell Terrier Bountiful, UT 4.10 5.08 5.08 Splash 1
13 Raylee Jensen Trinity Labrador Retriever Grantsville, UT 3.11 ABS 3.11 Splash 2
Super Vertical on 08/20/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 7.02 0.00 7.02 Splash -1
2 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 6.10 0.00 6.10 Splash -1
3 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 6.06 0.00 6.06 Splash -1
4 Tracy Hughes Chester Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 6.06 0.00 6.06 Splash -1
5 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 5.08 0.00 5.08 Splash -1
6 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 5.02 0.00 5.02 Splash -1
7 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 5.00 0.00 5.00 Splash -1
Splash #12 on 08/21/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 15.01 23.02 23.02 Pro 1
2 Rossi Jensen Aspen Labrador Retriever Grantsville, UT 22.02 19.05 22.02 Pro 1
3 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 22.01 21.10 22.01 Pro 2
4 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 21.07 19.05 21.07 Pro 3
5 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 20.07 20.10 20.10 Semi Pro 4
6 Tang Nguyen Chester Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 17.07 20.02 20.02 Semi Pro 5
7 Tang Nguyen Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 19.07 18.06 19.07 Semi Pro 1
8 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.00 19.01 19.01 Semi Pro 2
9 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 18.09 16.11 18.09 Semi Pro 3
10 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 17.06 14.02 17.06 Senior 4
11 Mateo Garcia Socrates Border Collie Murray, UT 16.07 17.02 17.02 Senior 5
12 Sadie Carson Onyx Labrador Retriever West Point, UT 16.10 17.00 17.00 Senior 6
13 Morgan Olson Griffen German Wirehaired Pointer South JOrdan, UT 14.09 17.00 17.00 Senior 7
14 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 10.06 16.01 16.01 Senior 8
15 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 14.11 15.04 15.04 Senior 9
16 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 15.02 14.06 15.02 Senior 10
17 Steven Shipp Koda Other Honeyville, UT 13.09 9.04 13.09 Junior 1
18 Joe Crilly Otis Other Cottonwood Heights, UT 11.07 12.01 12.01 Junior 2
19 Ed Nall Astro Other Clinton, UT 11.03 11.03 11.03 Junior 3
20 Caleb Carson Rainey Labrador Retriever West Point, UT 10.03 10.08 10.08 Junior 4
21 Jaden Carson Echo Other West Point, UT 8.07 9.10 9.10 Splash 1
22 Laura Scotuern Ivy English Springer Spaniel Ogden, UT 4.07 8.01 8.01 Splash 2
23 Tracy Hughes Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 7.03 7.04 7.04 Splash 3
24 Raylee Jensen Lucie Jack Russell Terrier Grantsville, UT 5.04 5.03 5.04 Splash 1
25 Andrew Thomas Trinity Labrador Retriever Toolele, UT 3.05 3.11 3.11 Splash 4
Splash #13 on 08/21/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Raylee Jensen Bravo Chesapeake Bay Retriever Grantsville, UT 23.00 21.08 23.00 Pro 1
2 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 20.08 22.05 22.05 Pro 1
3 Morgan Scott Bailey Labrador Retriever Salt Lake City, UT 21.09 22.01 22.01 Pro 2
4 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 21.09 21.02 21.09 Pro 3
5 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 15.02 20.06 20.06 Semi Pro 4
6 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 16.01 19.01 19.01 Semi Pro 1
7 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.03 17.03 17.03 Senior 2
8 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.01 14.01 16.01 Senior 3
9 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 14.11 15.03 15.03 Senior 4
10 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.09 14.02 14.09 Junior 1
11 Jeff Newman Chance Labrador Retriever Layton, UT 12.01 11.07 12.01 Junior 2
12 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.07 11.04 11.04 Junior 1
13 Elana Smit Litchi Other Salt Lake City, UT 8.02 8.11 8.11 Splash 1
14 Cyndi Dowling Lucie Jack Russell Terrier Bountiful, UT 5.03 5.04 5.04 Splash 2
15 Chance Musgrave Coco Labrador Retriever Syracuse, UT 3.02 4.03 4.03 Splash 1
Lap Dog Finals on 08/21/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 11.03 12.08 12.08 Junior 1
2 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 11.05 10.05 11.05 Junior 2
3 Elana Smit Litchi Other Salt Lake City, UT 8.05 9.04 9.04 Splash 3
4 Cyndi Dowling Lucie Jack Russell Terrier Bountiful, UT 5.02 5.04 5.04 Splash 4
Junior Handler Finals on 08/21/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 23.04 21.05 23.04 Pro 1
2 Brandy Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 21.10 21.10 21.10 Pro 2
3 Sadie Carson Onyx Labrador Retriever West Point, UT 20.00 18.06 20.00 Semi Pro 3
4 Mateo Garcia Socrates Border Collie Murray, UT 17.00 18.04 18.04 Semi Pro 4
5 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 17.02 17.07 17.07 Senior 5
6 Eastyn Carlson Nykee Other Farmington, UT 15.00 12.02 15.00 Senior 6
7 Caleb Carson Rainey Labrador Retriever West Point, UT 9.02 11.10 11.10 Junior 7
8 Jaden Carson Echo Other West Point, UT 8.02 6.01 8.02 Splash 8
9 Chance Musgrave Coco Labrador Retriever Syracuse, UT 5.06 4.08 5.06 Splash 9
10 Raylee Jensen Lucie Jack Russell Terrier Grantsville, UT 4.09 4.07 4.09 Splash 10
11 Andrew Thomas Trinity Labrador Retriever Toolele, UT 4.01 4.05 4.05 Splash 11
Open Finals on 08/21/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 22.03 21.02 22.03 Pro 1
2 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 19.03 17.07 19.03 Semi Pro 2
3 Aimee Rust Socrates Border Collie Murray, UT 18.04 18.08 18.08 Semi Pro 3
4 Toby Heywood Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.06 16.10 16.10 Senior 4
5 Allen Hadley Rupert Labrador Retriever West Point, UT 15.02 16.06 16.06 Senior 5
6 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 14.07 15.05 15.05 Senior 6
7 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.09 14.00 14.09 Junior 7
8 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 13.09 9.09 13.09 Junior 8
9 Joe Crilly Otis Other Cottonwood Heights, UT 12.00 11.00 12.00 Junior 9
10 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 11.04 9.06 11.04 Junior 10
11 Tracy Hughes Quincy Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 7.05 6.09 7.05 Splash 11
12 Morgan Lewis Timber German Shepherd Dog Farmington, UT 5.05 5.01 5.05 Splash 12
Pro Finals on 08/21/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 24.05 16.02 24.05 Extreme 1
2 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 20.07 24.02 24.02 Extreme 2
3 Tang Nguyen Chester Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 20.06 19.07 20.06 Semi Pro 3
4 Raylee Jensen Bravo Chesapeake Bay Retriever Grantsville, UT 20.03 20.03 20.03 Semi Pro 4
5 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 20.03 19.11 20.03 Semi Pro 5
6 Tracy Hughes Camden Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 18.04 20.01 20.01 Semi Pro 6
7 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.03 19.11 19.11 Semi Pro 7
8 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 19.09 18.00 19.09 Semi Pro 8
9 Christian Adkinson Sophie Labrador Retriever Lehi, UT 19.01 17.08 19.01 Semi Pro 9
10 Tang Nguyen Chase Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 18.11 18.09 18.11 Semi Pro 10
11 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 16.07 18.02 18.02 Semi Pro 11
12 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.07 16.06 17.07 Senior 12
Tony Reed - 600 Bailey Road, Suite 400 - Pittsburg, CA - P. 925-783-6149 http://www.creativeanswer.com