Locate Canidae Retailer Near You!

Soldier Hollow Midway, UT

Splash #1 on 09/03/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 20.10 17.04 20.10 Semi Pro 1
2 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 16.10 20.09 20.09 Semi Pro 2
3 Marilyn Floyd Kila Labrador Retriever STEAMBOAT SPRINGS, CO 20.06 15.09 20.06 Semi Pro 3
4 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 19.11 19.00 19.11 Semi Pro 1
5 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 14.01 16.01 16.01 Senior 2
6 Marion Mcdevitt Emma Other Park City, UT 12.04 14.11 14.11 Junior 1
7 Lauren Edmonson Winnie Golden Retriever Ogden, UT 14.09 13.08 14.09 Junior 2
8 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.02 13.09 14.02 Junior 3
9 Matt Nilson Mylee Labrador Retriever sandy, UT 13.02 11.11 13.02 Junior 4
10 Dean Rudy Kodie German Shorthaired Pointer park city, UT 11.08 10.03 11.08 Junior 5
11 Peter Player Fenway German Shepherd Dog park city, UT 6.11 8.07 8.07 Splash 1
12 Kirsten Nordstrom Sofie Australian Cattle Dog Park City, UT 7.03 7.10 7.10 Splash 3
13 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 3.07 6.03 6.03 Splash 2
Splash #2 on 09/03/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 17.05 22.06 22.06 Pro 1
2 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 17.04 21.04 21.04 Pro 2
3 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.08 21.01 21.01 Pro 3
4 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 19.00 21.00 21.00 Pro 4
5 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 15.03 20.03 20.03 Semi Pro 5
6 Marilyn Floyd Kila Labrador Retriever STEAMBOAT SPRINGS, CO 18.05 13.04 18.05 Semi Pro 1
7 Tracy Hughes Bella Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 18.04 18.03 18.04 Semi Pro 2
8 Lisa Burkemo Lefty Other Heber City, UT 18.03 17.08 18.03 Semi Pro 3
9 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 17.04 18.03 18.03 Semi Pro 4
10 Glen Cooley Boozer Labrador Retriever Ogden, UT 15.04 14.07 15.04 Senior 5
11 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 14.00 13.07 14.00 Junior 1
12 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.01 12.06 13.01 Junior 2
13 Monica Castor Echo Other Hooper, UT 7.11 7.03 7.11 Splash 1
14 Kirsten Nordstrom Sofie Australian Cattle Dog Park City, UT 6.07 6.03 6.07 Splash 2
Splash #3 on 09/03/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 23.01 23.07 23.07 Pro 1
2 George Wright Rex Labrador Retriever Pleasant grove, UT 21.11 18.03 21.11 Pro 1
3 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 15.03 19.09 19.09 Semi Pro 1
4 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 18.00 17.02 18.00 Semi Pro 2
5 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 17.09 17.00 17.09 Senior 3
6 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 15.08 17.07 17.07 Senior 4
7 Marilyn Floyd Kila Labrador Retriever STEAMBOAT SPRINGS, CO 17.04 16.01 17.04 Senior 5
8 Julie Hatch Jasper Other Orem, UT 15.02 17.01 17.01 Senior 6
9 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.01 16.09 16.09 Senior 7
10 Sonja Stein Jesse Labrador Retriever Orem, UT 15.09 14.06 15.09 Senior 8
11 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 8.09 11.03 11.03 Junior 1
12 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.03 10.03 10.03 Junior 1
13 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 9.01 9.03 9.03 Splash 1
14 Maca Leontic Sancho Australian Shepherd Park city, UT 6.08 7.08 7.08 Splash 2
15 Ed Parkinson Tanner Golden Retriever Heber City, UT 2.01 5.02 5.02 Splash 3
Splash #3B on 09/03/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 22.01 21.03 22.01 Pro 1
2 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 21.00 21.04 21.04 Pro 2
3 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 20.03 20.07 20.07 Semi Pro 3
4 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 20.04 18.03 20.04 Semi Pro 4
5 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 20.01 19.01 20.01 Semi Pro 5
6 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 19.09 17.04 19.09 Semi Pro 1
7 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.07 17.02 17.02 Senior 2
8 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 16.05 8.09 16.05 Senior 3
9 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 16.00 14.04 16.00 Senior 4
10 Monica Castor Rainey Labrador Retriever Hooper, UT 12.09 14.01 14.01 Junior 1
11 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 8.06 10.07 10.07 Junior 1
12 Monica Castor Echo Other Hooper, UT 5.10 6.02 6.02 Splash 1
Splash #4 on 09/04/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 22.05 21.07 22.05 Pro 1
2 Matt Meinhold Cooper Other Park City, UT 21.08 18.06 21.08 Pro 2
3 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 20.03 16.02 20.03 Semi Pro 3
4 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 17.08 18.10 18.10 Semi Pro 1
5 Christian Adkinson Sophie Labrador Retriever Lehi, UT 17.08 18.00 18.00 Semi Pro 2
6 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 17.05 18.00 18.00 Semi Pro 3
7 Melissa Charity Mig Border Collie Denver, CO 16.10 18.00 18.00 Semi Pro 4
8 Parker Nichols Duke Labrador Retriever Draper, UT 17.11 13.01 17.11 Senior 5
9 Kirsten Bayne Indiana Golden Retriever Windsor, CO 17.09 14.07 17.09 Senior 6
10 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.04 16.11 17.04 Senior 7
11 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.05 17.04 17.04 Senior 8
12 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 14.09 0.02 14.09 Junior 1
13 Eileen Baynes Sugarbear Labrador Retriever Park City, UT 10.03 14.06 14.06 Junior 2
14 Molly Doyle Ike Border Collie Park city, UT 14.04 14.03 14.04 Junior 3
15 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.05 14.04 14.04 Junior 4
16 Moffatt Presccott Cypress Other Columbia, SC 12.10 14.02 14.02 Junior 5
17 Bascom T Baynes Boss Labrador Retriever Park City, UT 10.07 12.02 12.02 Junior 6
18 Steve Holman Oso Chico Labrador Retriever Provo, UT 11.04 11.05 11.05 Junior 7
19 Steve Holman Blanco pattas Labrador Retriever Provo, UT 10.08 10.09 10.09 Junior 8
20 Alex Mazurkewycz Popsicle Other Sandy, UT 10.05 6.10 10.05 Junior 9
21 Heather Pollard Catcher Labrador Retriever Park City, UT 8.11 8.03 8.11 Splash 1
22 Maca Leontic Brodie Labrador Retriever Park city, UT 6.04 6.11 6.11 Splash 2
23 Heather Richerson Oslo Golden Retriever Salt Lake City, UT 5.07 6.07 6.07 Splash 3
Splash #5 on 09/04/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 14.03 23.03 23.03 Pro 1
2 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 21.01 22.07 22.07 Pro 1
3 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 14.04 21.11 21.11 Pro 2
4 Raylee Jensen Bravo Chesapeake Bay Retriever Grantsville, UT 20.07 17.00 20.07 Semi Pro 3
5 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 19.09 17.08 19.09 Semi Pro 1
6 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.05 15.03 19.05 Semi Pro 2
7 Matt Meinhold Cooper Other Park City, UT 19.02 15.02 19.02 Semi Pro 3
8 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 18.05 18.10 18.10 Semi Pro 4
9 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 14.10 18.10 18.10 Semi Pro 5
10 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 17.09 16.11 17.09 Senior 6
11 Paul Wadsworth Kai Labrador Retriever Cottonwood Heights, UT 16.11 17.01 17.01 Senior 7
12 Christian Adkinson Sophie Labrador Retriever Lehi, UT 17.01 16.04 17.01 Senior 8
13 Kirsten Bayne Indiana Golden Retriever Windsor, CO 14.07 15.01 15.01 Senior 9
14 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 14.08 14.10 14.10 Junior 1
15 Xander Burkemo Lefty Other Heber city, UT 14.06 11.00 14.06 Junior 2
16 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 12.10 13.11 13.11 Junior 3
17 Ryan Luke Layla Other North Salt Lake, UT 10.03 12.11 12.11 Junior 4
18 Melanie Came Sadie Golden Retriever American Fork, UT 12.03 12.08 12.08 Junior 5
19 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 8.00 9.03 9.03 Splash 1
20 Shyann Monson Echo Other Wallsburg, UT 6.09 8.03 8.03 Splash 1
21 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 7.11 6.06 7.11 Splash 2
22 Ed Parkinson Tanner Golden Retriever Heber City, UT 7.02 6.04 7.02 Splash 3
23 Sadie Monson Trinity Labrador Retriever Wallsburg, UT 4.04 3.03 4.04 Splash 4
Splash #6 on 09/04/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 21.06 22.07 22.07 Pro 1
2 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 22.04 22.04 22.04 Pro 2
3 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 17.02 22.03 22.03 Pro 3
4 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 21.08 20.01 21.08 Pro 4
5 Carrie Wesson Edge Australian Shepherd Bellevue, ID 21.00 18.10 21.00 Pro 5
6 Dillon Bosworth Salix Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 20.08 17.03 20.08 Semi Pro 6
7 Morgan Olson Griffen German Wirehaired Pointer South JOrdan, UT 20.01 18.01 20.01 Semi Pro 7
8 Melissa Charity Mig Border Collie Denver, CO 17.11 19.09 19.09 Semi Pro 1
9 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 17.04 19.08 19.08 Semi Pro 2
10 Tracy Hughes Bella Chesapeake Bay Retriever Costa Mesa, CA 18.06 19.00 19.00 Semi Pro 3
11 Theresa Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City , UT 19.00 17.07 19.00 Semi Pro 4
12 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 17.08 17.11 17.11 Senior 5
13 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 16.00 17.11 17.11 Senior 6
14 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 15.03 12.05 15.03 Senior 7
15 Sanford Lewis Rosco Labrador Retriever Murray, UT 12.05 13.08 13.08 Junior 1
16 Ed Wilets Murphy Other Cottonwood Hts, UT 12.08 13.03 13.03 Junior 2
17 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.02 12.03 13.02 Junior 3
18 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 9.02 10.06 10.06 Junior 1
19 Shyann Monson Echo Other Wallsburg, UT 7.11 10.00 10.00 Junior 4
20 Maca Leontic Sancho Australian Shepherd Park city, UT 9.06 9.07 9.07 Splash 1
21 Emmi Jensen Rainey Labrador Retriever , UT 9.06 8.08 9.06 Splash 2
22 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 8.07 7.04 8.07 Splash 3
Splash #7 on 09/04/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 22.09 21.04 22.09 Pro 1
2 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 22.01 16.09 22.01 Pro 2
3 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 20.08 21.02 21.02 Pro 3
4 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 21.02 19.03 21.02 Pro 4
5 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 20.08 19.05 20.08 Semi Pro 5
6 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 20.08 18.01 20.08 Semi Pro 6
7 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 20.04 18.01 20.04 Semi Pro 7
8 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 18.03 20.01 20.01 Semi Pro 8
9 Monica Castor Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 19.04 19.09 19.09 Semi Pro 1
10 Melissa Charity Mig Border Collie Denver, CO 17.09 18.06 18.06 Semi Pro 2
11 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 15.04 17.00 17.00 Senior 3
12 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 12.03 15.11 15.11 Senior 4
13 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 15.09 15.08 15.09 Senior 5
14 Kirsten Bayne Indiana Golden Retriever Windsor, CO 15.08 14.01 15.08 Senior 6
15 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 14.05 15.03 15.03 Senior 7
16 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 13.08 13.04 13.08 Junior 1
17 Joe Crilly Otis Other Cottonwood Heights, UT 11.06 8.00 11.06 Junior 2
18 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 10.02 10.08 10.08 Junior 1
19 Emmi Jensen Rainey Labrador Retriever , UT 10.04 8.08 10.04 Junior 3
20 Dan Delveese Shiloh Border Collie crestline, CA 8.07 9.04 9.04 Splash 1
21 Shyann Monson Echo Other Wallsburg, UT 8.07 7.06 8.07 Splash 2
22 Karen Daynes Hana Labrador Retriever Salt lake city, UT 7.02 7.01 7.02 Splash 3
23 Raylee Jensen Rhus Other Grantsville, UT 5.07 7.00 7.00 Splash 4
24 Sadie Monson Trinity Labrador Retriever Wallsburg, UT 5.00 5.01 5.01 Splash 5
25 Scott Wilson Frank Australian Cattle Dog salt lake city, UT 4.04 4.08 4.08 Splash 6
26 Tyler Craig Toby Golden Retriever eagle mt, UT 4.01 4.07 4.07 Splash 7
Splash #8 on 09/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 19.09 21.06 21.06 Pro 1
2 Carrie Wesson Edge Australian Shepherd Bellevue, ID 19.01 21.01 21.01 Pro 2
3 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 20.00 17.11 20.00 Semi Pro 3
4 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 19.09 19.00 19.09 Semi Pro 1
5 Melissa Charity Mig Border Collie Denver, CO 17.00 19.02 19.02 Semi Pro 2
6 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 18.04 18.10 18.10 Semi Pro 3
7 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 18.03 15.05 18.03 Semi Pro 4
8 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 17.09 14.06 17.09 Senior 5
9 Kirsten Bayne Indiana Golden Retriever Windsor, CO 17.00 17.06 17.06 Senior 6
10 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 17.03 16.00 17.03 Senior 7
11 Dillon Bosworth Stroker English Springer Spaniel Bear River City, UT 14.09 14.02 14.09 Junior 1
12 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.05 14.04 14.05 Junior 2
13 Whitney Call Fender Labrador Retriever Salt Lake City, UT 13.00 14.02 14.02 Junior 3
14 Joan Childs Emma Other park city, UT 9.09 9.03 9.09 Splash 1
15 Emmi Jensen Echo Other , UT 6.03 6.04 6.04 Splash 2
16 Darby Richardson Trinity Labrador Retriever heber, UT 4.07 4.10 4.10 Splash 3
Splash #9 on 09/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Raylee Jensen Bravo Chesapeake Bay Retriever Grantsville, UT 18.04 22.03 22.03 Pro 1
2 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 11.08 22.02 22.02 Pro 2
3 Blake Harrison Luke Labrador Retriever Vernal, UT 20.02 21.02 21.02 Pro 3
4 Kiersten Ricketts Bailey Labrador Retriever layton, UT 20.03 20.06 20.06 Semi Pro 4
5 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 19.04 20.05 20.05 Semi Pro 5
6 Melissa Charity Mig Border Collie Denver, CO 19.08 20.01 20.01 Semi Pro 6
7 Carrie Wesson Edge Australian Shepherd Bellevue, ID 19.06 19.04 19.06 Semi Pro 1
8 Kirsten Bayne Indiana Golden Retriever Windsor, CO 18.05 15.11 18.05 Semi Pro 2
9 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.05 15.00 17.05 Senior 3
10 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 16.08 15.04 16.08 Senior 4
11 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 13.10 13.06 13.10 Junior 1
12 Jill Parkinson River Golden Retriever Heber City, UT 9.10 8.10 9.10 Splash 1
13 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 8.10 9.08 9.08 Splash 1
14 Raylee Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 9.06 6.03 9.06 Splash 2
15 Dillon Bosworth Rhus Other Bear River City, UT 5.04 6.08 6.08 Splash 3
16 Ed Parkinson Tanner Golden Retriever Heber City, UT 6.00 3.07 6.00 Splash 4
Splash #10 on 09/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 20.01 23.07 23.07 Pro 1
2 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 21.04 22.05 22.05 Pro 1
3 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 18.06 22.00 22.00 Pro 2
4 Blake Harrison Luke Labrador Retriever Vernal, UT 21.04 20.04 21.04 Pro 3
5 Melissa Charity Mig Border Collie Denver, CO 20.09 17.07 20.09 Semi Pro 4
6 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 20.02 18.11 20.02 Semi Pro 5
7 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 19.00 19.09 19.09 Semi Pro 1
8 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 17.03 19.09 19.09 Semi Pro 2
9 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 18.06 17.08 18.06 Semi Pro 3
10 Mark Edmond Winnie Golden Retriever ogden, UT 18.01 16.11 18.01 Semi Pro 4
11 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 17.05 18.00 18.00 Semi Pro 5
12 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 15.05 18.00 18.00 Semi Pro 6
13 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 17.05 15.11 17.05 Senior 7
14 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 16.09 16.03 16.09 Senior 8
15 Raegen Stein Jesse Labrador Retriever orem, UT 14.06 15.05 15.05 Senior 9
16 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 15.03 13.02 15.03 Senior 10
17 Chaz Ray Chief Labrador Retriever heber city, UT 13.07 15.01 15.01 Senior 11
18 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 11.01 14.00 14.00 Junior 1
19 LANCE READ BO Labrador Retriever WEST HAVEN, UT 12.08 13.01 13.01 Junior 2
20 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.09 9.09 10.09 Junior 1
21 Joe Crilly Otis Other Cottonwood Heights, UT 10.06 10.03 10.06 Junior 3
22 Karen Daynes Hana Labrador Retriever Salt lake city, UT 6.06 5.04 6.06 Splash 1
23 Jauntay Felice Rylee Border Collie Riverton, UT 2.01 NJ 2.01 Splash 2
24 Lauren Edmonson Trissca Vizsla Ogden, UT 1.07 1.09 1.09 Splash 3
Super Vertical on 09/05/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 6.10 6.10 6.10 Splash 1
2 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 6.08 6.08 6.08 Splash 2
3 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 6.08 6.08 6.08 Splash 3
4 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 6.06 6.06 6.06 Splash 4
5 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 6.04 6.04 6.04 Splash 5
6 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 6.00 6.00 6.00 Splash 6
7 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 5.06 5.06 5.06 Splash 7
8 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 5.06 5.06 5.06 Splash 8
9 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 5.04 5.04 5.04 Splash 9
10 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 5.00 5.00 5.00 Splash 10
Splash #11 on 09/06/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 20.00 22.00 22.00 Pro 1
2 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 15.11 21.02 21.02 Pro 2
3 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 20.07 20.00 20.07 Semi Pro 3
4 Hailey Wright Rex Labrador Retriever Pleasant Grove, UT 19.06 20.04 20.04 Semi Pro 4
5 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 14.05 19.08 19.08 Semi Pro 1
6 Melissa Charity Mig Border Collie Denver, CO 18.10 18.05 18.10 Semi Pro 2
7 Kevin Thorbahn Dakota Golden Retriever slc, UT 18.08 18.06 18.08 Semi Pro 3
8 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 18.03 14.05 18.03 Semi Pro 4
9 Craig Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City, UT 16.06 18.00 18.00 Semi Pro 5
10 Kirsten Bayne Indiana Golden Retriever Windsor, CO 17.10 17.08 17.10 Senior 6
11 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 17.04 17.03 17.04 Senior 7
12 Jacob Brady Daisie Labrador Retriever Sandy, UT 14.11 15.09 15.09 Senior 8
13 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 14.02 15.08 15.08 Senior 9
14 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 14.00 15.00 15.00 Senior 10
15 Melanie Came Sadie Golden Retriever American Fork, UT 12.02 11.07 12.02 Junior 1
16 Dillon Bosworth Rainey Labrador Retriever Bear River City, UT 11.06 8.10 11.06 Junior 2
17 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 9.08 10.00 10.00 Junior 1
18 Mim Nellermoe Yoda Golden Retriever W jorden, UT 9.06 6.05 9.06 Splash 1
19 Anna Balderas Lois Other Salt Lake City, UT 9.04 7.09 9.04 Splash 2
20 Liz Harriger Opal Australian Cattle Dog Elbert, CO 8.11 5.03 8.11 Splash 1
21 Monica Castor Rhus Other Hooper, UT 3.10 7.09 7.09 Splash 3
22 Kayleen Carli Cowboy Labrador Retriever Sandy, UT 7.06 7.01 7.06 Splash 4
23 Dillon Bosworth Echo Other Bear River City, UT 5.07 6.08 6.08 Splash 5
24 Karen Walker Maggie Golden Retriever american fork, UT 1.05 0.07 1.05 Splash 6
Lap Dog Finals on 09/06/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 KC Owens Radar Parson Russell Terrier Salt Lake City, UT 12.09 10.10 12.09
2 Laurie Thomson Chase Me Jack Russell Terrier Sandy, UT 10.08 9.08 10.08
Junior Handler Finals on 09/06/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 21.09 22.08 22.08
2 Kiersten Ricketts Bailey Labrador Retriever layton, UT 17.02 21.00 21.00
3 Raylee Jensen Bravo Chesapeake Bay Retriever Grantsville, UT 20.01 13.04 20.01
4 Hailey Wright Rex Labrador Retriever Pleasant Grove, UT 19.06 19.10 19.10
5 Xander Burkemo Lefty Other Heber city, UT 14.07 14.02 14.07
6 Raegen Stein Jesse Labrador Retriever orem, UT 13.03 9.02 13.03
7 Raylee Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 10.11 8.07 10.11
8 Emmi Jensen Rainey Labrador Retriever , UT 6.00 7.00 7.00
9 Shyann Monson Echo Other Wallsburg, UT 3.09 7.00 7.00
10 Raylee Jensen Rhus Other Grantsville, UT 5.09 6.03 6.03
11 Sadie Monson Trinity Labrador Retriever Wallsburg, UT 3.09 3.10 3.10
Open Finals on 09/06/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Dillon Bosworth Chirpy Chesapeake Bay Retriever Bear River City, UT 22.02 21.07 22.02
2 Melissa Charity Mig Border Collie Denver, CO 20.00 21.10 21.10
3 KC Owens Bella Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 19.07 20.02 20.02
4 Joshua Fulger Tonks Other West Jordon, UT 18.08 19.01 19.01
5 Bailey Singer Bentley Labrador Retriever Midway, UT 18.03 18.04 18.04
6 Theresa Foster Herky Labrador Retriever Salt Lake City , UT 17.04 17.06 17.06
7 Monica Castor Tage Labrador Retriever Hooper, UT 17.00 17.05 17.05
8 Kirsten Bayne Indiana Golden Retriever Windsor, CO 15.10 17.03 17.03
9 Lisa Burkemo Lefty Other Heber City, UT 17.03 9.05 17.03
10 Quinton Jensen Cope Golden Retriever Grantsville, UT 17.02 13.04 17.02
11 Marisa Bush Briley Labrador Retriever Salt Lake City, UT 16.11 16.05 16.11
12 Cathy Hatch Dory Wirehaired Pointing Griffon Sandy, UT 10.11 14.01 14.01
Pro Finals on 09/06/2010
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Christy Drake Salix Chesapeake Bay Retriever Clinton, UT 23.07 24.03 24.03
2 Gosia Skowron Blink Border Collie Salt Lake City, UT 23.11 22.07 23.11
3 KC Owens Bravo Chesapeake Bay Retriever Salt Lake City, UT 22.11 22.01 22.11
4 Toby Heywood Aspen Labrador Retriever Hooper, UT 21.11 22.03 22.03
5 Sonja Nordstrom Rekker Other Kamas, UT 21.11 21.02 21.11
6 George Wright Rex Labrador Retriever Pleasant grove, UT 20.08 21.00 21.00
7 Andy LaRochelle Onyx Labrador Retriever Roy, UT 19.00 20.09 20.09
8 Jackson Taylor Jasper Other Pleasant Grove, UT 19.05 20.06 20.06
9 Carrie Wesson Edge Australian Shepherd Bellevue, ID 19.01 20.04 20.04
10 Dillon Bosworth Cubby English Springer Spaniel Bear River City, UT 19.03 19.08 19.08
11 Joe Crilly Jenny Chesapeake Bay Retriever Cottonwood Heights, UT 19.05 18.08 19.05
12 Josh Kramer Bailey Labrador Retriever Midvale, UT 16.09 NJ 16.09
Tony Reed - 600 Bailey Road, Suite 400 - Pittsburg, CA - P. 925-783-6149 http://www.creativeanswer.com