Locate Canidae Retailer Near You!

Spook Splash and Dog Olympics Ft Myers, FL

Splash 1 on 10/18/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Dave Crabtree Alli Labrador Retriever Cape Coral, FL 21.09 21.01 21.09 Pro 1
2 Anna Borovich Forest Labrador Retriever Commerce Township , MI 21.06 19.06 21.06 Pro 2
3 Dave Crabtree Magnum Labrador Retriever Cape Coral, FL 19.09 21.01 21.01 Pro 3
4 Lynne Holcomb Splash Labrador Retriever Cape Coral, FL 17.07 17.07 17.07 Senior 1
5 Robert Weis Midnight Labrador Retriever Punta Gorda, FL 16.10 16.07 16.10 Senior 2
6 Bob Weis Storm Tracker Labrador Retriever Punta Gorda, FL 16.03 16.08 16.08 Senior 3
7 Gayle Deshong Sienna Labrador Retriever Tampa, FL 16.01 16.00 16.01 Senior 4
8 Chelsey Conklin Hailey Labrador Retriever Port St Lucie, FL 12.06 15.07 15.07 Senior 5
9 Cathy Thompson Sierra Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ft Myers, FL 14.05 14.07 14.07 Junior 1
10 Gayle Deshong Reesie Labrador Retriever Tampa, FL 13.10 10.05 13.10 Junior 1
11 Cathy Thompson Tippy Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ft Myers, FL 7.09 9.01 9.01 Splash 1
12 Cathy Thompson PJ Chinese Crested Ft Myers, FL 5.09 6.06 6.06 Splash 1
Splash 2 on 10/18/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Anna Borovich Maddie Labrador Retriever Commerce Township , MI 18.01 21.02 21.02 Pro 1
2 Gabrielle Fernandez Blue Fin Labrador Retriever Bradenton, FL 20.01 20.07 20.07 Semi Pro 2
3 Anna Borovich Forest Labrador Retriever Commerce Township , MI 20.04 19.05 20.04 Semi Pro 3
4 Rob Weis Midnight Labrador Retriever Punta Gorda, FL 13.02 18.04 18.04 Semi Pro 1
5 Lynne Holcomb Splash Labrador Retriever Cape Coral, FL 13.09 16.11 16.11 Senior 2
6 Terri Alexander Seven Labrador Retriever Ft Myers, FL 15.06 16.07 16.07 Senior 3
7 Anna Borovich Nog Labrador Retriever Commerce Township , MI 16.06 15.10 16.06 Senior 4
8 Bob Weis Storm Tracker Labrador Retriever Punta Gorda, FL 16.01 16.02 16.02 Senior 5
9 Gayle Deshong Sienna Labrador Retriever Tampa, FL 14.11 12.07 14.11 Junior 1
10 Cathy Thompson Sierra Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ft Myers, FL 14.04 13.11 14.04 Junior 1
11 Anna Borovich Hugh Labrador Retriever Commerce Township , MI 12.04 9.05 12.04 Junior 2
12 Chelsey Conklin Jackie Labrador Retriever Port St Lucie, FL 11.00 12.00 12.00 Junior 3
13 Joel Pierce Emma Labrador Retriever Cape Coral, FL 11.03 11.06 11.06 Junior 4
14 Chelsey Conklin Jordyn Border Collie Port St Lucie, FL 7.01 7.02 7.02 Splash 1
Splash 3 on 10/19/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Anna Borovich Forest Labrador Retriever Commerce Township , MI 24.07 24.07 24.07 Extreme 1
2 Dave Crabtree Magnum Labrador Retriever Cape Coral, FL 23.11 17.05 23.11 Pro 2
3 Dave Crabtree Alli Labrador Retriever Cape Coral, FL 22.07 22.06 22.07 Pro 1
4 Cathy Thompson Sierra Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ft Myers, FL 19.07 11.08 19.07 Semi Pro 1
5 Rob Weis Midnight Labrador Retriever Punta Gorda, FL 18.09 19.04 19.04 Semi Pro 1
6 Daniel Weis Lightning Labrador Retriever Punta Gorda, FL 19.02 17.07 19.02 Semi Pro 2
7 Rob Weis Tracker Labrador Retriever Punta Gorda, FL 18.07 17.11 18.07 Semi Pro 3
8 Gayle Deshong Sienna Labrador Retriever Tampa, FL 17.03 18.02 18.02 Semi Pro 4
9 Lynne Holcomb Splash Labrador Retriever Cape Coral, FL 16.00 17.02 17.02 Senior 5
10 Anna Borovich Nog Labrador Retriever Commerce Township , MI 17.01 16.00 17.01 Senior 6
11 Amy Marrich Biscuit Pomeranian Coral Springs, FL 14.11 14.02 14.11 Junior 1
12 Joel Pierce Emma Labrador Retriever Cape Coral, FL 13.02 11.09 13.02 Junior 2
13 Daniel Weis Thunder Labrador Retriever Punta Gorda, FL 11.00 9.08 11.00 Junior 3
14 Amy Marrich Emma Dalmatian Coral Springs, FL 10.07 10.11 10.11 Junior 4
15 Manny Fernandez Mordecai Labrador Retriever North Port , FL 9.11 10.08 10.08 Junior 5
16 Anna Borovich Drex Labrador Retriever Commerce Township , MI 8.11 10.05 10.05 Junior 6
17 Cathy Thompson PJ Chinese Crested Ft Myers, FL 4.10 6.02 6.02 Splash 1
Splash 4 on 10/19/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Dave Crabtree Magnum Labrador Retriever Cape Coral, FL 22.09 24.04 24.04 Extreme 1
2 Dave Crabtree Alli Labrador Retriever Cape Coral, FL 23.10 22.09 23.10 Pro 2
3 Anna Borovich Forest Labrador Retriever Commerce Township , MI 22.09 23.06 23.06 Pro 3
4 Gabrielle Fernandez Blue Fin Labrador Retriever Bradenton, FL 17.03 21.03 21.03 Pro 1
5 Anna Borovich Maddie Labrador Retriever Commerce Township , MI 18.03 21.01 21.01 Pro 2
6 Jen Gaytan Alex Labrador Retriever Cape Coral, FL 17.08 20.02 20.02 Semi Pro 3
7 Rob Weis Midnight Labrador Retriever Punta Gorda, FL 18.09 19.03 19.03 Semi Pro 1
8 Yvonne Thiede DOC Labrador Retriever Punta Gorda , FL 18.08 17.06 18.08 Semi Pro 2
9 Gayle Deshong Sienna Labrador Retriever Tampa, FL 17.01 18.06 18.06 Semi Pro 3
10 Rob Weis Tracker Labrador Retriever Punta Gorda, FL 18.02 18.02 18.02 Semi Pro 4
11 Daniel Weis Lightning Labrador Retriever Punta Gorda, FL 18.01 18.01 18.01 Semi Pro 5
12 Lynne Holcomb Splash Labrador Retriever Cape Coral, FL 17.08 12.10 17.08 Senior 6
13 Anna Borovich Nog Labrador Retriever Commerce Township , MI 16.06 17.01 17.01 Senior 7
14 Cathy Thompson Sierra Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ft Myers, FL 15.01 15.00 15.01 Senior 1
15 Joel Pierce Emma Labrador Retriever Cape Coral, FL 14.06 14.06 14.06 Junior 1
16 Amy Marrich Biscuit Pomeranian Coral Springs, FL 14.04 14.04 14.04 Junior 2
17 Gayle Deshong Reesie Labrador Retriever Tampa, FL 7.01 12.07 12.07 Junior 3
18 Chelsey Conklin Jackie Labrador Retriever Port St Lucie, FL 8.10 12.00 12.00 Junior 4
19 Manny Fernandez Mordecai Labrador Retriever North Port , FL 8.04 9.09 9.09 Splash 1
20 Amy Marrich Emma Dalmatian Coral Springs, FL 9.06 9.00 9.06 Splash 2
21 Chelsey Conklin Judi Magaw Rottweiler Port St Lucie, FL 2.04 1.04 2.04 Splash 3
Splash 5 on 10/19/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Anna Borovich Forest Labrador Retriever Commerce Township , MI 23.09 24.03 24.03 Extreme 1
2 Gabrielle Fernandez Blue Fin Labrador Retriever Bradenton, FL 21.10 22.11 22.11 Pro 1
3 Rob Weis Midnight Labrador Retriever Punta Gorda, FL 20.04 17.08 20.04 Semi Pro 2
4 Deanie Sontheimer ACE Labrador Retriever Clearwater, FL 20.02 20.02 20.02 Semi Pro 3
5 Yvonne Thiede DOC Labrador Retriever Punta Gorda , FL 18.09 14.04 18.09 Semi Pro 1
6 Scott Warren Sammy Chesapeake Bay Retriever Lehigh Acres, FL 17.10 17.00 17.10 Senior 2
7 Amy Marrich Biscuit Pomeranian Coral Springs, FL 14.02 13.11 14.02 Junior 1
8 Joel Pierce Emma Labrador Retriever Cape Coral, FL 14.01 14.01 14.01 Junior 2
9 Daniel Weis Thunder Labrador Retriever Punta Gorda, FL 12.10 10.10 12.10 Junior 3
10 Chelsey Conklin Jordyn Border Collie Port St Lucie, FL 12.02 12.06 12.06 Junior 4
11 Manny Fernandez Mordecai Labrador Retriever North Port , FL 10.03 10.01 10.03 Junior 5
12 Amy Marrich Emma Dalmatian Coral Springs, FL 8.04 8.07 8.07 Splash 1
Splash 6 on 10/20/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Anna Borovich Forest Labrador Retriever Commerce Township , MI 23.02 24.03 24.03 Extreme 1
2 Dave Crabtree Magnum Labrador Retriever Cape Coral, FL 22.09 17.11 22.09 Pro 1
3 Dave Crabtree Alli Labrador Retriever Cape Coral, FL 21.08 21.11 21.11 Pro 2
4 Gianna Pastrana Dali Labrador Retriever Orlando, FL 21.00 19.02 21.00 Pro 3
5 Jen Gaytan Maddie Labrador Retriever Cape Coral, FL 20.10 20.00 20.10 Semi Pro 4
6 Gabrielle Fernandez Blue Fin Labrador Retriever Bradenton, FL 19.07 20.06 20.06 Semi Pro 5
7 Chelsey Conklin Ryder Labrador Retriever Port St Lucie, FL 17.09 20.05 20.05 Semi Pro 6
8 Gayle Deshong Sienna Labrador Retriever Tampa, FL 19.01 18.11 19.01 Semi Pro 1
9 Rob Weis Midnight Labrador Retriever Punta Gorda, FL 18.09 16.00 18.09 Semi Pro 2
10 Rob Weis Tracker Labrador Retriever Punta Gorda, FL 17.08 16.03 17.08 Senior 3
11 Cathy Thompson Sierra Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ft Myers, FL 15.04 14.08 15.04 Senior 1
12 Sonny Beach Coco Beach Labrador Retriever Royal Palm Beach, FL 15.04 14.09 15.04 Senior 4
13 Amy Marrich Biscuit Pomeranian Coral Springs, FL 12.11 14.11 14.11 Junior 1
14 Cristin Madden Casco Labrador Retriever Bonita Springs, FL 12.10 11.06 12.10 Junior 2
15 Donna Fluharty Charlie Other Sarasota, FL 9.00 11.11 11.11 Junior 1
16 Daniel Weis Thunder Labrador Retriever Punta Gorda, FL 11.02 10.07 11.02 Junior 3
17 Manny Fernandez Mordecai Labrador Retriever North Port , FL 10.07 10.01 10.07 Junior 4
18 Amy Marrich Emma Dalmatian Coral Springs, FL 8.08 9.10 9.10 Splash 1
19 Cathy Thompson PJ Chinese Crested Ft Myers, FL 6.07 6.09 6.09 Splash 1
20 Darlene Samuels Hippie Dalmatian Sarasota, FL 3.08 3.02 3.08 Splash 1
Splash 7 on 10/20/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score Division Placement
1 Anna Borovich Forest Labrador Retriever Commerce Township , MI 22.03 23.07 23.07 Pro 1
2 Jen Gaytan Maddie Labrador Retriever Cape Coral, FL 22.07 20.04 22.07 Pro 1
3 Deanie Sontheimer ACE Labrador Retriever Clearwater, FL 22.02 21.07 22.02 Pro 2
4 Gianna Pastrana Dali Labrador Retriever Orlando, FL 22.00 20.10 22.00 Pro 3
5 Rob Weis Midnight Labrador Retriever Punta Gorda, FL 20.07 17.02 20.07 Semi Pro 4
6 Chelsey Conklin Ryder Labrador Retriever Port St Lucie, FL 17.10 20.00 20.00 Semi Pro 5
7 Gayle Deshong Sienna Labrador Retriever Tampa, FL 18.08 19.00 19.00 Semi Pro 1
8 Anna Borovich Nog Labrador Retriever Bloomfield Hills, MI 18.09 16.02 18.09 Semi Pro 2
9 Yvonne Thiede DOC Labrador Retriever Punta Gorda , FL 18.01 15.07 18.01 Semi Pro 3
10 Rob Weis Tracker Labrador Retriever Punta Gorda, FL 17.07 17.01 17.07 Senior 4
11 Scott Warren Sammy Chesapeake Bay Retriever Sparks, NV 14.11 17.05 17.05 Senior 5
12 Ken Weis Lightning Labrador Retriever Punta Gorda, FL 16.08 16.03 16.08 Senior 6
13 Gabrielle Fernandez Blue Fin Labrador Retriever Bradenton, FL 16.00 15.11 16.00 Senior 7
14 Chelsey Conklin Hailey Labrador Retriever Port St Lucie, FL 13.08 15.06 15.06 Senior 8
15 Cathy Thompson Sierra Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ft Myers, FL 15.01 14.11 15.01 Senior 1
16 Amy Marrich Biscuit Pomeranian Coral Springs, FL 14.00 4.04 14.00 Junior 1
17 Donna Fluharty Charlie Other Sarasota, FL 12.02 12.05 12.05 Junior 1
18 Cristin Madden Casco Labrador Retriever Bonita Springs, FL 12.05 12.01 12.05 Junior 2
19 Cristin Madden Jackie Labrador Retriever Bonita Springs, FL 10.06 11.06 11.06 Junior 3
20 Manny Fernandez Mordecai Labrador Retriever North Port , FL 10.00 9.08 10.00 Junior 4
21 Amy Marrich Emma Dalmatian Coral Springs, FL 8.06 9.08 9.08 Splash 1
22 Cathy Thompson PJ Chinese Crested Ft Myers, FL 6.08 9.03 9.03 Splash 2
Lap Dog Finals on 10/20/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Donna Fluharty Charlie Other Sarasota, FL 11.08 11.11 11.11
2 Cathy Thompson Sierra Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ft Myers, FL 10.06 10.11 10.11
3 Cathy Thompson PJ Chinese Crested Ft Myers, FL 8.10 NJ 8.10
Splash Finals on 10/20/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Cathy Thompson Tippy Nova Scotia Duck Tolling Retriever Ft Myers, FL 8.04 10.00 10.00
2 Chelsey Conklin Judi Magaw Rottweiler Port St Lucie, FL 2.06 3.01 3.01
Junior Finals on 10/20/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Anna Borovich Drex Labrador Retriever Commerce Township , MI 15.06 14.09 15.06
2 Amy Marrich Biscuit Pomeranian Coral Springs, FL 12.07 14.07 14.07
3 Terri Alexander Hugh Labrador Retriever Ft Myers, FL 13.03 12.07 13.03
4 Gayle Deshong Reesie Labrador Retriever Tampa, FL 9.02 9.10 9.10
5 Chelsey Conklin Jordyn Border Collie Port St Lucie, FL 8.08 9.08 9.08
6 Amy Marrich Emma Dalmatian Coral Springs, FL 8.10 7.03 8.10
Senior Finals on 10/20/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Gayle Deshong Sienna Labrador Retriever Tampa, FL 19.00 17.04 19.00
2 Yvonne Thiede DOC Labrador Retriever Punta Gorda , FL 18.09 11.02 18.09
3 Chelsey Conklin Hailey Labrador Retriever Port St Lucie, FL 16.11 18.06 18.06
4 Scott Warren Sammy Chesapeake Bay Retriever Lehigh Acres, FL 17.03 18.05 18.05
5 Lynne Holcomb Splash Labrador Retriever Cape Coral, FL 18.04 18.01 18.04
6 Terri Alexander Nog Labrador Retriever Ft Myers, FL 18.04 17.05 18.04
7 Rob Weis Tracker Labrador Retriever Punta Gorda, FL 18.00 17.09 18.00
8 Daniel Weis Lightning Labrador Retriever Punta Gorda, FL 17.03 16.05 17.03
Pro Finals on 10/20/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Beverly Bickhart Blue Fin Labrador Retriever Ft Myers, FL 20.00 21.11 21.11
2 Deanie Sontheimer ACE Labrador Retriever Clearwater, FL 21.00 21.08 21.08
3 Jen Gaytan Maddie Labrador Retriever Cape Coral, FL 21.00 20.03 21.00
4 Chelsey Conklin Ryder Labrador Retriever Port St Lucie, FL 21.00 10.04 21.00
5 Gianna Pastrana Dali Labrador Retriever Orlando, FL 18.10 20.01 20.01
6 Rob Weis Midnight Labrador Retriever Punta Gorda, FL 19.07 15.06 19.07
Extreme Finals on 10/20/2013
# Handler Dog Breed Hometown Jump 1 Jump 2 Score
1 Anna Borovich Forest Labrador Retriever Commerce Township , MI 24.06 24.05 24.06
2 Dave Crabtree Magnum Labrador Retriever Cape Coral, FL 23.06 23.00 23.06
3 Dave Crabtree Alli Labrador Retriever Cape Coral, FL 22.00 22.00 22.00
Tony Reed - 600 Bailey Road, Suite 400 - Pittsburg, CA - P. 925-783-6149 http://www.creativeanswer.com